Royen in verband met hun leeftijd niet meer voor herbenoeming in aanmerking kwamen, terwijl Mr. M. Geerling reeds tijdens het vorige verslagjaar was overleden. De samenstelling werd thans als volgt: Mr. J. A. van Lanschot Hubrecht, Voor zitter; Mr. A. Greebe, Vice-Voorzitter; Drs. E. H. Scherks, W. F. Dubbeldeman, P. J. N. R. Ooms, leden, Drs. P. F. Th. Wittmer, H. Miedema, Mr. P. A. Meerburg, G. J. H. Dujardin en W. Hemelraad, plaatsvervangende leden. Secretaris was de heer H. W. Hagenberg. Er werd één beroep behandeld, ingesteld door de B.V. Zuid-Nederlandse Theaters- en Bioscopen-Exploitatie tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de B.V. Verenigde Theaters te Maastricht toestemming werd verleend tot het gaan exploiteren van vier nieuwe permanente bioscopen-A in één pand te Heerlen. Het beroep werd ongegrond verklaard. BEDRIJFSREGISTER Overeenkomstig de bepalingen van het Algemeen Bedrijfsreglement besloot het Hoofdbestuur in het verslagjaar tot inschrijving van elf (vorig jaar vijf) nieuwe permanente bioscopen-A en wel (in datum volgorde): Studio-A-Enschede (132 zitplaatsen), Select-Utrecht (96), Euro-Hilversum (203), Kennemer 2-Beverwijk (224), Rivoli-Amsterdam (202), Luxe-Arnhem (169, Tuschinski 2-Amsterdam (247), Catharijne-Utrecht (438), Apollo 2-Kaatsheuvel (50), City 2-Amsterdam (240) en Saskia-Amsterdam (320), met tezamen 2298 zitplaatsen. Uitgeschreven werden zeven permanente bioscopen-A, en wel: Harmonie-Roer mond (610), de verwoeste Palace-Enschede (536), City-Culemborg (500), Metro- Nijmegen (350), Luxor-Appingedam (360), Flora-Zaandam (397) en Rembrandt- Amersfoort (259), met in totaal 3012 plaatsen. Tengevolge van deze mutaties steeg het aantal ingeschreven bioscopen van 377 tot 381. Het zitplaatsentotaal daalde mede door verbouwingen en moderniserin gen met rond 1.200 tot 176.521. Er werden geen bioscopen-B in- of uitgeschreven. In de genoemde aantallen zijn meegerekend enige bioscopen die door brand geheel of gedeeltelijk zijn uitgeschakeld doch wier inschrijving voorlopig is gehand haafd. Een dezer zaken werd intussen weer heropend en met een andere zaak zal dit in het nieuwe jaar waarschijnlijk het geval zijn. Daarnaast zijn er enkele bioscopen, die door andere oorzaken tijdelijk buiten bedrijf zijn, maar waarvan de heropening eveneens is aangekondigd. Uitgeschreven werd het opgeheven filmlaboratorium Regeneto Film. Inschrijving vond plaats ten aanzien van de filmproduktiezaak B.V. Scorpio Films. Als nieuw filmverhuurkantoor werd ingeschreven de B.V. Metro-Goldwyn-Mayer Film Mij. Doorgehaald werden de inschrijvingen van de verhuurkantoren N.V. Kinotech- niek en Rank Filmdistributors N.V., wegens opheffing. Er werd een nieuwe donatrice ingeschreven, namelijk Kinotechniek Handel B.V. Uitgeschreven werd de donatrice Smits Bates B.V. Daardoor bleef het aantal donateurs gehandhaafd op 29.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 51