Voorbereiding voor herziening van statuten en reglementen Voor 1973 werd de filmhuur volgens artikel 10 C van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden berekend over de bruto-recettes na aftrek van omzetbelasting. Dat betekende in de praktijk, dat de bioscoopexploitanten van de bruto-recettes aftrokken de B.T.W. over die recettes verminderd met de voordruk aan B.T.W. bij de filmverhuurders. Doordat de aftrek aan B.T.W. van de bruto-recettes mede door de voortdurende stijgingen van de B.T.W. (van 12 naar 14% en vervolgens naar 16 een veel hoger niveau had dan de aftrek van omzetbelasting voor de invoering van de B.T.W., was er een zekere onevenredigheid ontstaan in de verdeling van de bruto-recettes ten nadele van de filmverhuurders. Het overleg van het Hoofd bestuur met de besturen van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten en de Be drijfsafdeling Filmverhuurders leidde tot de indiening van een Hoofdbestuurs- voorstel bij de Bondsraad om de aftrek van omzetbelasting te vervangen door een wisselend aftrekpercentage en wel volgens de verdeelsleutel bij verschillende filmverhuurpencentages behorende bij een B.T.W.-tarief van 12 Dit voorstel werd door de Bondsraad aanvaard in zijn vergadering van 12 december 1972. Bij de besluitvorming van de Bondsraad speelde een essentiële rol, dat het Hoofdbestuur en de besturen van de beide Bedrijfsafdelingen zich deze herziening als een overgangsmaatregel voorstelden, in dier voege, dat in 1973 een definitieve oplossing van het vraagstuk zou moeten worden gerealiseerd. Eva Kant en Romain Deconinck in „Het dwaallicht"" van Frans Buyens (Appletree Productions B.V. Een co-produktie mei België)

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 52