ERETEKENS Het Hoofdbestuur verleent aan hen die gedurende 10, 25 of 40 jaar bij eenzelfde onderneming in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf in dienst zijn geweest, eretekens met bijbehorende oorkonden. Het desbetreffende lid zal daartoe een schriftelijk verzoek bij het Hoofdbestuur moeten indienen. In 1973 zijn in totaal 81 eretekens uitgereikt. Er werden een gouden brochette met diamant (voor dames) en negen gouden steekspelden met diamant (voor heren) toegekend aan personeelsleden die ten minste 40 jaar bij een onderneming werkzaam waren geweest, alsmede 4 brochettes en 30 gouden steekspelden wegens een diensttijd van ten minste 25 jaar en 11 zilveren brochettes en 26 zilveren steekspelden wegens een diensttijd van tenminste 10 jaar. UITKERINGEN AAN OUD-WERKNEMERS Krachtens het besluit van de jaarlijkse algemene ledenvergaderng van 1957 is het Hoofdbestuur gemachtigd tot het doen van uitkeringen uit de Bondskas aan oud- werknemers in het film- en bioscoopbedrijf die bij het tot stand komen van de bedrijfspensioenregeling in 1958 reeds 65 jaar of ouder waren en derhalve niet meer in aanmerking konden komen voor uitkeringen uit het Bedrijfspensioen fonds. Ook nagelaten betrekkingen kunnen van deze regeling profiteren. Het aantal personen dat uit dezen hoofde uitkeringen uit de Bondskas ontving, be droeg eind 1973 zeven. FILMBEURSREGLEMENT Krachtens het Filmbeursreglement wordt het toezicht op de filmbeurs uitgeoefend door de Filmbeurscommissie. In deze commissie, die door het Hoofdbestuur wordt benoemd, hadden in 1973 zitting de heren A. J. Dresscher, C. Hart, H. W. M. Janssen en H. Timmer. In de vacature van een vijfde lid van deze commissie werd in 1973 niet meer voorzien. Als secretaris van de Filmbeurscommissie fungeerde de heer H. W. Hagenberg. Bijzondere problemen hebben zich met betrekking tot de gang van zaken op de Filmbeurs niet voorgedaan. De Filmbeurs werd aanvankelijk weer gehouden in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Om verschillende redenen achtte het Hoofd bestuur het gewenst de beurs te verplaatsen, hetgeen ertoe heeft geleid, dat de beurs sinds 1 oktober 1973 in Hotel Casa 400 te Amsterdam-Oost plaats vindt. Ingevolge artikel 2 van het Filmbeursreglement is in de maanden juli en augustus eenmaal per veertien dagen een filmbeurs gehouden. FILMVERNIETIGING Op 27 december 1972 is in werking getreden het Reglement inzake het toezicht op de filmvernietiging van filmkopieën, welke vernietiging doorgaans zal plaats hebben in die gevallen, waarin de filmverhuurder daartoe krachtens licentie contract met de filmproducent verplicht is. De vernietiging geschiedt bij de ge meentelijke vuilverbranding te Amsterdam onder toezicht van het Bondsbureau. Dit systeem heeft een einde gemaakt aan onrechtmatigheden die vroeger nog wel eens voorkwamen, in die zin, dat kopieën ondanks gegeven opdracht tot

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 55