een verslag, evenals over die van de gemengde arbitragecolleges, die de geschillen tussen de leden van de Nederlandse Bioscoopbond en de leden van de Neder landse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploitanten behandelen. COMMISSIE VAN GESCHILLEN De heer J. de Wilde, die zeer vele jaren als lid en plaatsvervangend voorzitter, de laatste jaren als voorzitter, van de Commissie van Geschillen heeft gefun geerd, is om leeftijdsredenen afgetreden. Een bekwaam arbiter en uitnemend voorzitter trad hiermede uit de gelederen van arbiters. In zijn plaats werd tot voorzitter van de commissie benoemd de heer J. van Willigen, die tot dan toe als plaatsvervangend voorzitter was opgetreden. De Kamers werden als volgt samengesteld: Eerste Kamer: J. Arkenbout, lid-filmverhuurder en J. van Dommelen, lid- exploitant. Tweede Kamer: P. M. Buis, lid-filmverhuurder en H. Miedema, lid-exploitant. Derde Kamer: W. J. F. van Ewijk, lid-filmverhuurder en Jan Miedema, lid- exploitant. Van de Kamers wordt steeds ook door de voorzitter deel uitgemaakt. Secretaris blesf de heer H. W. Hagenberg. Gedurende 1973 zijn 16 geschillen (het jaar daarvoor 8) aanhangig gemaakt. Van deze 16 zijn er 11, voordat de behandeling kon aanvangen, ingetrokken. In twee zaken werd vonnis gewezen en in twee andere geschillen kwam een minnelijke schikking tot stand. Aan het eind van het verslagjaar was er nog één geschil in behandeling. In het verslagjaar zijn twee geschillen aanhangig gemaakt door leden-exploitanten tegen leden-filmverhuurders; tien door leden-filmverhuurders tegen leden-exploi tanten; één door een donateur tegen een lid-filmverhuurder; één door een lid- producent tegen een niet-lid medewerker en één door een niet-lid medewerker tegen een lid-producent. RAAD VAN BEROEP Tot voorzitter van de Raad is benoemd de heer C. J. Blad. Op grond van het besluit van het Hoofdbestuur om de leeftijd van 70 jaar als grens te stellen voor hen die door zijn college in functies benoembaar zijn, was een herbenoeming van de heer C. S. Roem als voorzitter niet meer mogelijk. De heer Roem heeft als zeer kundig arbiter het film- en bioscoopbedrijf vele jaren in deze functie belangrijke diensten bewezen. Bovendien kon de heer B. W. G. van Royen om genoemde reden niet worden herbenoemd. Ook met hem verliet een zeer kundig arbiter de Raad, van welk college hij een lange reeks van jaren deel had uit gemaakt. In zijn plaats werd benoemd Drs. J. Ph. Wolff. Overigens werden de zitting hebbende leden herbenoemd, evenals de vice-voorzitter, de heer D. J. van Leen. De Kamers waren als volgt samengesteld. Eerste Kamer: W. F. Dubbeldeman en F. H. W. Weyschedé, leden-exploitanten, P. J. N. R. Ooms en B. J. Schimmel, leden-filmverhuurder. Tweede Kamer: Mr. P. A. Meerburg en Drs. J. Ph. Wolff, leden-exploitanten; L. J. Paerl en J. P. M. A. Smulders, leden-filmverhuurders.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 57