Commissie voor niet-commerciële reclame Nationale herdenking Filmvervoer Commissie „Filmhuur kleinere bioscopen" Deze Gemengde Commissie bestaat uit vertegenwoordigers uit de reclamewereld, het bioscoop- en het filmproduktiebedrijf. Haar samenstelling was in het jaar 1973 ongewijzigd als volgt: G. van den Brink en G. A. K. Eerdmans (reclame-exploitanten), N. F. van Ewijk en B. W. G. van Royen (bioscoopondernemers), C. S. Roem (filmproducent), toegevoegd lid voor de beoordeling van sponsored films. Secretaris was de heer H. W. Hagenberg. De commissie adviseerde tot kosteloze vertoning van een reclame-dia in de bio scopen te Rotterdam en omliggende gemeenten voor de actie ten bate van de Nederlandse Hartstichting aldaar. Verder gaf zij bioscoopondernemers en bioscoop reclame-exploitanten het advies om 50 reductie te verlenen aan Veilig Verkeer Nederland op de meterprijs voor reclamefilms en wel voor de vertoning van de voorlichtingsfilm „Valhelmnhoofdzaak". Andere aanvragen werden niet ingediend. De nationale herdenking vond in 1973 plaats op vrijdag 4 mei. De plechtigheden vingen aan om 18.00 uur. Het Hoofdbestuur heeft de leden-bioscoopexploitanten verzocht op passende wijze rekening te houden met het karakter van de nationale herdenkingsavond. In het bijzonder is gewezen op de wenselijkheid op deze avond van 18.00 tot 21.00 uur de lichtreclame niet te ontsteken. De filmtransportdienst, die in onze opdracht door Van Gend Loos wordt uitge voerd, heeft in het verslagjaar praktisch geen hinder van weersomstandigheden ondervonden. De dienst heeft week in, week uit goed gewerkt. Het aantal bij het transport gemaakte fouten, dat gelukkig niet groot was, zou nog veel minder kunnen zijn als de verzendformulieren en de plakadressen steeds goed leesbaar zouden zijn. Ook het in papier verpakken van films levert moeilijkheden op. Het algemeen gebruik van fiber verzenddozen zou uitkomst kunnen brengen. Wegens de onvermijdelijke stijging van de vervoerskosten moesten de aan de leden in rekening gebrachte tarieven voor het jaar 1973 worden verhoogd. Gelet op de doorgaans ongunstige verhouding tussen baten en lasten bij de bioscopen met een geringe omzetcapaciteit heeft het Hoofdbestuur een studie commissie ingesteld die tot taak had het vraagstuk van de hoogte der filmhuren speciaal voor deze categorie bioscopen te bestuderen en wel in het licht van de totale lastensituatie van zodanige bioscopen. De commissie bestond uit de heren J. Arkenbout en J. van Willigen, leden van het Hoofdbestuur en J. Th. van

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 59