Contact met de afdelingen en de leden Het Bondsbureau Taalingen, Bondsdirecteur. Zij heeft in de loop van het verslagjaar haar be vindingen in een rapport ten behoeve van het Hoofdbestuur neergelegd. In dit rapport zijn tevens aanbevelingen gedaan voor een speciale regeling ten behoeve van de bewuste categorie bioscopen. Het Hoofdbestuur heeft het juist geoordeeld de onderhavige kwestie voor te leggen aan de besturen van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten en de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, alvorens met voor stellen ter zake te komen. Aan het einde van 1973 was het overleg over deze aangelegenheden nog niet afgesloten. Het Hoofdbestuur heeft in 1973 omtrent diverse kwesties contact gehad met de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten, de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de Bedrijfsafdeling Filmproduktie en de afdelingen van bioscoopexploitanten. Dit contact vond onder meer plaats als uitvloeisel van de statutaire en reglemen taire voorzieningen. De afdelingen werden met name geraadpleegd omtrent de samenstelling van Bondscommissies. Met de besturen van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten en de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders is meer in het bijzonder overleg gepleegd over een herziening van de filmhuurcondities. Met leden heeft contact plaatsgehad over algemene beleidskwesties zowel als over problemen die de betrokkenen meer individueel raken. ALGEMEEN Het Bondsbureau heeft in het afgelopen jaar weer een groot aantal taken ver richt ten dienste van de organisatie en haar leiding. Naast de gebruikelijke werk zaamheden als algemeen secretariaat en als centrale administratie van de recette- staten der bioscopen (onder meer met het oog op de functies ten behoeve van de Buma-administratie, de recettecontrole en de statistiek) heeft het Bondsbureau in 1973 een belangrijke rol gespeeld bij de organisatie van de Internationale Filmweek Arnhem. Bij het Bondsbureau waren eind 1973 26 personen werkzaam, onder (wie vier part-timekrachten. Het bureau wordt geleid door de Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen. Zijn naaste medewerkers waren, wat het secretariaatswerk aangaat, de heer H. W. Hagenberg, die de persoonlijke titel van directeur bezit, de heer L. Claassen, de heer Drs. P. M. H. Cuijpers, Mej. Mr. C. A. Krietemeyer, de heer A. H. Pieterse en de heer Th. F. P. Wels. De heer A. M. A. de Haan, register-accountant, fungeerde als hoofd van de administratie. De Bondsdirecteur en enige medewerkers vervullen verder nog bestuurs- of secretariaats functies bij verenigingen, instellingen etc, waarmede de Bond contacten onderhoudt.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 60