De heer J. A. Nijhof, die oorspronkelijk op de administratie werkzaam was en thans hoofd is van de afdeling expeditie en reproductie, vierde begin 1973 zijn zilveren jubileum. RECETTECONTROLEDIENST Krachtens het Reglement op de Recette-administratie controleert het Bonds bureau de bioscoop-recettes. Deze controle vindt plaats als uitvloeisel van de omstandigheid, dat de bioscopen een procentueel aandeel van de recettes af dragen aan de filmverhuurkantoren. Zij hangt ook samen met de procentuele af dracht van muziekauteursrechten aan B.U.M.A. De feitelijke controle geschiedt door de Recettecontroledienst, welke dienst wordt geleid door het hoofd van de Bondsadministratie. Naast de periodieke onderzoekingen in de recette-administratie van de bioscopen vinden in toenemende mate zaalcontroles tijdens filmvoorstellingen plaats, met welke controles ook het belang van de bioscoopexploitanten is gediend. De Recettecontroledienst heeft in het kader van zijn werkzaamheden vooral ook aandacht besteed aan de samenhang tussen de afrekenstaten, die een recette verantwoording per film geven, en de feitelijke programmering. Het kwam nogal eens voor, dat de bepalingen inzake het gebruik van toe gangsbewijzen vermeld in artikel 2 van het Reglement Recette-administratie niet in acht waren genomen. In twee gevallen leidde dit tot een disciplinaire behan deling. Hiervoor wordt verwezen naar het desbetreffende in dit hoofdstuk op genomen stuk "Artikel 18 der Statuten". TECHNISCHE DIENST Er zijn in 1973 door de Technische Dienst 410 technische controles ingesteld tegen 366 in 1972. De technisch inspecteur was betrokken bij 76 (67) speciale controles, waarbij sprake was van licht- of geluidsproblemen, filmbeschadigin- gen, automatisering of adviezen inzake nieuwbouw, restauratie of verbouwingen. Er behoeft dit jaar slechts gewag te worden gemaakt van 9 vergeefse reizen, doordat, ondanks schriftelijke vooraankondiging, op het vastgestelde tijdstip niemand in de bioscoop aanwezig bleek te zijn. In 1972 was dit een aantal van 26 en in 1971 van 28. Het valt slechts te hopen, dat dit euvel een dalende lijn zal blijven vertonen. De technisch inspekteur was voorts in 1973 betrokken bij de technische voor bereiding en uitvoering van de Filmweek in Arnhem. In 69 (24) ons bekende gevallen kwamen gedurende het verslagjaar direkt of indirekt als gevolg van gedane aanwijzingen grotere of kleinere verbeteringen in de bioscoopoutillages tot stand. Van deze 69 gevallen hadden er 49 betrekking op de beeld en/of geluidskwaliteit, automatisering of andere verbeteringen in de technische outillage. In de overige 20 gevallen ging het om belangrijke ver beteringen in de zaal- of nevenruimten. Het instrumentarium, waarover de Technische Dienst beschikt, kon ook dit jaar

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 61