bedragen) ingeval van het niet toelaten van een film door de Rijksfilmkeuring, heeft het bestuur aan de ledenvergadering een spe ciale clausule ter opneming in de licentie contracten voorgesteld. Deze clausule voor ziet in het deponeren van het vooruit te be talen bedrag bij een bank in Nederland met de onherroepelijke opdracht om tot uitbe taling aan de buitenlandse licentiegever van het gedeponeerde bedrag over te gaan zo dra de film door de Rijksfilmkeuring toe laatbaar is verklaard. De ledenvergadering heeft de leden geadvi seerd om waar nodig van deze clausule ge bruik te maken. KOSTEN FILMTRANSPORT Verschillende afdelingsleden hebben hun ongenoegen kenbaar gemaakt over de door het Bondsbureau in rekening gebrachte be dragen voor het vervoer van pakken films met de Bondstransportdienst. In sommige gevallen ontstond er een grote onevenredig heid tussen het gevorderd bedrag en het aantal pakken dat het afdelingslid ter ver zending had aangeboden. Het afdelingsbestuur heeft daarom voorge steld als basis van vergelijkng te gebruiken de lijsten waarop de verhuurders ieder voor zich wekelijks vermelden welke zendingen vervoerd moeten worden. Bij het einde van het verslagjaar was deze zaak nog in behandeling. PROLONGATIETERMIJN Sedert het uiterste tijdstip voor het kennis geven van niet-levering van een film aan de ene bioscoopexploitant wegens prolon gatie van dezelfde film bij een andere, in verband met het wijzigen van de aanvang der vertoningsweek van vrijdag naar don derdag, verschoven is van maandagavond naar maandagmorgen vóór 12 uur, doen zich meer en meer gevallen voor waarin het moeilijk wordt de desbetreffende be slissing tijdig kenbaar te maken. Om deze moeilijkheden te beperken heeft de afdeling tot het Hoofdbestuur het verzoek gericht om het uiterste tijdstip van de prolongatie kennisgeving te verschuiven naar maandag 13.00 uur. Het Hoofdbestuur heeft deze zaak voorgelegd aan de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten. Bij het einde van het verslagjaar was de zaak nog niet beslist. FLMHUURSCHULD-COMMISSIE In het verslagjaar verzond de Filmhuur- schuld-Commissie 312 sommaties (in 1972: 446) nopens recettestaten en filmhuurbeta- lingen, betrekking hebbende op een totaal filmhuurbedrag van 105.656,59 (in 1972: 179.903,83). De uitsluiting werd 6 maal uitgevaardigd tegen 17 maal in het jaar daarvoor. FILMBEURS In de maanden juli en augustus is slechts éénmaal per 14 dagen Filmbeurs gehouden. Tijdens de Arnhemse Filmweek en in de Kerst- en Nieuwjaarsweken vond geen Film beurs plaats. Op 1 september moesten wij met een gevoel van weemoed afscheid nemen van Hotel Krasnapolsky, waar tientallen jaren de Film beurs op maandag werd gehouden. Finan ciële overwegingen noopten tot het kiezen van een andere localiteit. Die is gevonden in Hotel Casa 400 te Amsterdam. Wij hebben de indruk dat de nieuwe entou rage de beursbezoekers goed bevalt. NIEUWJAARSRECEPTIE Op 12 januari van het verslagjaar heeft de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders in Amster dam een nieuwjaarsreceptie gehouden voor de filmjournalisten en de afdelingsleden. Ook verscheidene vooraanstaande bioscoop exploitanten gaven gevolg aan de uitnodi ging om aan de receptie deel te nemen. Het aldus tot stand gebrachte informele con tact tussen pers en bedrijf voldeed geheel aan de verwachtingen. INDELING RECETTESTATEN Klachten over gebrekkige invulling van re cettestaten heeft één der bestuursleden be wogen tot het doen van een voorstel om de formulieren van de staten zodanig in te delen, dat gespecificeerd vermeld zouden worden de aantallen verkochte plaatsbewij zen en de gemaakte recettes per dag vol gens ochtend-, eerste of tweede middag-, eerste of tweede avond- en nachtvoorstellin gen en dan ook nog speciale voorstellingen. Een door het. bestur onder de leden gehou- de enquête wees echter uit, dat de meer derheid aan zulk een uitbreiding van de re- cettestaat geen behoefte had. Algemeen was de ervaring, dat de recettestaten in vele ge vallen onvolledig werden ingevuld, onder andere voor wat betreft de gegevens per dag. Vandaar dat het bestuur zich tot het Hoofd-

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 69