alles met de aantekening dat men zich aansloot bij de wens van de Afdeling B om de contributieopbrengst per bedrijfsafde ling op de jaarrekening op te voeren, en voorts, dat de post toelage-Bondsvoorzitter zou worden geschrapt, ten einde het moge lijk te maken, dat diens onkosten normaal zouden worden vergoed. Dit alles werd ter kennis gebracht van de Exploitantenraad die deze suggesties aan het Hoofdbestuur voorlegde. In de jaarvergadering werden voorts de pe riodiek aftredende bestuursleden Mr. P. A. Meerburg en J. Ph. Swanink herkozen. De periodiek aftredende gedelegeerde in de Bondsraad, de heer I. Keizer, werd even eens herbenoemd bij enkele kandidaatstel ling. Het Bestuur was aan het eind van het jaar als volgt samengesteld: C. J. Blad, voor zitter; Mr. P. A. Meerburg, vice-voorzitter; J. Ph. Swanink, penningmeester; R. H. Gerschtanowitz en M. S. Schaap, leden; gedelegeerde in de Bondsraad: I. Keizer; secretaris: A. H. Pieterse. VERTEGENWOORDGING IN HET HOOFDBESTUUR De voorzitter onzer afdeling, de heer C. J. Blad, die als Hoofdbestuurslid perio diek aftredend was, wenste niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen. De ledenvergadering van 13 april besloot der halve unaniem de kandidatuur van Mr. P. A. Meerburg voor de Hoofdbestuursvaca ture te steunen. Aangezien de heer Meerburg deze steun ook verwierf van de overige afdelingen koos de Bondsraad hem op grond van een niet-bindende aanbeveling van de Exploitan tenraad tot lid-bioscoopexploitant in het Hoofdbestuur. PUBLICITEIT Ingevolge het eind 1973 genomen besluit werden de kaderannonces in de Haagse en Rotterdamse woensdagochtendkranten per 11 januari verschoven naar de ochtendbla den van donderdag, zulks overeenkomstig de al eerder in Amsterdam gevolgde ge dragslijn. Deze verschuiving werd aangekondigd met speciale annonces in de woensdagochtend bladen. Eveneens werd in vervolg op de in 1972 gevoerde besprekingen op 10 januari op voorstel van het bestuur krachtens artikel 33 B van het Reglement der Bedrijfsafde ling Bioscoopexploitanten besloten, het be stuur van de Afdeling A te machtigen aan de reclamebureaus, die belast zijn met de verzorging van de collectieve kaderannon ces in dag-, week- en advertentiebladen, welke in de gemeenten Amsterdam, 's-Gra- venhage en Rotterdam verschijnen, instruc ties te geven met betrekking tot de inhoud en opmaak dezer annonces, waaraan de deelnemende leden zich behoren te onder werpen. Aangezien het Hoofdbestuur geen gebruik maakte van zijn vernietigingsrecht werd het besluit op 10 maart 1973 van kracht. Er werd verder besloten om in de kader annonces der drie grote steden een recla metekst voor de reductieverlening aan 65- plussers te doen opnemen. De in 1972 in het leven geroepen adverten tiecommissie voor de Afdeling Amsterdam bestaande uit enige leden van het bestuur der afdeling en vertegenwoordigers uit de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, boekte geen resultaten, als gevolg van niet te over bruggen tegenstellingen, in het bijzonder ten aanzien van financiering van de over wogen spreiding van de reclame. Met het oog op de sluiting der grafische bedrijven met Pasen, Pinksteren, regerings jubileum der Koningin, Kerst en Nieuw jaarsdagen werden met de betrokken adver tentiebureaus bijzondere regelingen getrof fen voor de aanlevering en verwerking van kaderannonceteksten. Op verkorting, respec tievelijk verlenging van vertoningsweken werd met een opvallende tekst in- of onder de kop de aandacht gevestigd, ook in de weken rond Hemelvaartsdag. NIEUWE BIOSCOPEN Het bestuur der Afdeling A werd via de Commissie Nieuwe Zaken geconfronteerd met verscheidene aanvragen voor inbouw- theaters (in 1972 voor Alhambra) en in 1973 voor het Damrak Theater (drie), Rial- to, Tuschinski en City (twee) alle te Am sterdam en Saskia in de winkelgalerij aan het Rembrandtsplein te Amsterdam en voorts voor twee inbouwtheaters in Lumière te Rotterdam. Het bestuur, dat zich reeds tot het Hoofd bestuur had gewend om te wijzen op het feit, dat deze vestigingen problemen zouden kunnen doen rijzen terzake van de film- voorziening van bioscopen die buiten con- cernverband worden geëxploiteerd, bracht zulks bij zijn rapportering ook onder de aandacht van de Commissie Nieuwe Zaken, met het verzoek er tegen te waken dat de betrokken categorie van exploitanten in ge-

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 77