Afdeling B vaar zou komen. De Commissie Nieuwe Zaken achtte zich blijkens haar beslissingen terzake niet be voegd dit specifieke bedrijfsprobleem te be trekken in de toepassing van het Algemeen Bedrijf sreglement. Zij heeft hierin wel aanleiding gevonden deze aangelegenheid aan het Hoofdbestuur voor te leggen, hetgeen er toe leidde dat het Hoofdbestuur een commissie in het leven riep ter bestudering van de vraagstukken die samenhangen met de bepalingen van het Algemeen Bedrijfsreglement. Voor een volledig verslag ten aanzien van de ingediende aanvragen moge kortheids halve worden verwezen naar het komende jaarverslag van de Bond. Wel dient ook in dit verslag te worden vast gelegd dat achtereenvolgens geopend wer den op 18 juli Rivoli, op 20 september Tuschinski 2, op 13 december City 2 en op 21 december Saskia, alle te Amsterdam. Verder werd het in 1972 door brand be schadigde Royal '70 te 's-Gravenhage op 20 september 1973 heropend. SLOTOVERZICHT Het bestuur heeft in het begin van het jaar doeltreffende maatregelen weten te berei ken tegen plotseling optredend jeugdvanda- lisme in de Haagse bioscopen. Eind 1972 was een meningsverschil gerezen tussen de V.V.V.-Amsterdam en het bestuur der afdeling over de jaarlijkse bijdrage van de gezamenlijke Amsterdamse leden. De contraverse kon worden bijgelegd nadat de voorzitter en de vice-voorzitter in de loop van het verslagjaar met de directeur van het V.V.V. tot overeenstemming waren ge komen over een verhoging van de totale jaarbijdrage. De op grond van kostenfacto ren tijdelijk door het V.V.V. gestaakte pu blicatie van de bioscoopprogramma's in haar weekprogramma werd daarna hervat. Ook de bijdrage voor de Rotterdamse V.V.V., die aan de lage kant bleek te zijn, doordat sedert de collectieve betaling was ingegaan de oorspronkelijke aanzienlijk ho gere bijdragen der leden afzonderlijk waren ingetrokken, werd verhoogd. Dit verslag moet worden beperkt tot een sa menvatting van de voornaamste gebeurte nissen in deze afdeling. Het bestuur had immers meerdere bemoei ingen ten aanzien van aangelegenheden van ondergeschikt belang of onderwerpen die nog hangende zijn, zoals de verzorging van de kaderannonces in Amsterdam, 's-Gra venhage en Rotterdam, een oproep tot be sparing op het energieverbruik, alsmede de gebleken discrepantie tussen de entreeprij zen voor de bejaarden in de avond- en in de middagvoorstellingen bij bioscopen, die des middags een eenheidsprijs hebben die hoger ligt dan de goedkoopste avondrang. Dien aangaande werd het Hoofdbestuur verzocht om hiervoor een reglementaire voorziening te treffen. Op 1 januari 1974 telde de Afdeling A 78 bioscopen tegen 74 in 1973. Het bestuur was vertegenwoordigd bij de feestelijke opening van nieuwe zaken en belangrijke filmpremières, jubilea en andere gedenkwaardige gebeurtenissen. A. H. Pieterse, Secretaris INLEIDING Het bezoekersverlies, dat de leden onzer afdeling in 1972 moesten incasseren is in het verslagjaar redelijk gecompenseerd door een stijging welke ten opzichte van eerstge noemd jaar ruim 8 bedroeg. De bruto- recettes die in dit jaar wel waren gestegen, namen in 1973 uiteraard nog meer toe en wel met 11,73 Het aandeel van onze afdeling in het totale landelijke bezoek bedroeg 35,1 tegen 34,5 in 1972. Er was dus reden voor tevredenheid en ver sterkt vertrouwen in de toekomst, welk vertrouwen wederom bewezen werd door het toenemend aantal plannen voor de ves tiging van nieuwe bioscopen, waarvan in middels reeds een deel verwezenlijkt is. Wat dit aangaat bleek er in het verslagjaar belangstelling voor nieuwbouw in Gronin gen, Heerlen en 's-Hertogenbosch. ALGEMEEN Het Bestuur vergaderde vier maal. Er werd één ledenvergadering gehouden en wel de jaarvergadering van 9 april. De periodiek aftredende bestuursleden R. Nassette en L. van Praag werden bij enkele candidaatstel- ling herkozen. Doordat het gedelegeerd lid in de Bondsraad, de heer R. H. Gerschtano- witz, kandidaat was gesteld als bestuurs lid van de afdeling A, zag hij zich genood zaakt te bedanken voor zijn functie in onze

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 78