afdeling. In zijn plaats werd bij enkele kandidaatstelling benoemd de heer H. W. M. Janssen, vennoot van de Firma F. H. Janssen te Delft. De reglementaire jaarstukken der Afdeling B werden goedgekeurd. Tevens werden besproken de gebruikelijke voorstellen van het Hoofdbestuur aan de jaarvergadering van de Bondsraad en de daarbij behorende jaarstukken, alsmede de kandidaturen voor de vervulling van de pe riodieke Hoofdbestuursvacatures. Aange zien de heer C. J. Blad niet voor herbenoe ming in aanmerking wenste te komen steun de onze afdeling de kandidatuur van Mr. P. A. Meerburg. De Bondsraad had voordien, en wel in zijn buitengewone vergadering van 19 februari, reeds een voorziening getroffen voor het doen vervullen van de tussentijdse vacature van lid-exploitant in het Hoofdbestuur, ont staan door het benoemen van de heer M. Gerschtanowitz tot voorzitter van de Ex- ploitantenraad in de plaats van de heer J. Nijland, die per 1 januari 1973 tot Bonds voorzitter was gekozen. Hij benoemde tot lid-exploitant van het Hoofdbestuur zulks op aanbeveling van de Exploitantenraad onze afdelingsvoor zitter, Drs. J. Ph. Wolff. De samenstelling van het Bestuur der Af deling B was eind 1973 als volgt: Drs. J. Ph. Wolff, voorzitter; R. Nassette, vice- voorzitter; L. van Praag, penningmeester; J. van Dommelen en F. H. W. Weyschedé, leden. Gedelegeerd lid volgens artikel 37 van het Reglement der Bedrijfsafdeling Bioscoop exploitanten was de heer H. W. M. Janssen; secretaris: A. H. Pieterse. besloten de in de vergadering gemaakte opmerkingen en gedane suggesties ter ken nis te brengen van genoemd college. Aan het eind van het verslagjaar was een op lossing nog niet bereikt. AANVRAGEN NIEUWE BIOSCOPEN Op uitnodiging van de Commissie Nieuwe Zaken heeft het Bestuur rapport uitgebracht met betrekking tot aanvragen voor nieuwe bioscopen, ingediend door de B.V. Vereenig- de Theaters, betreffende het exploiteren van een zestal nieuwe bioscopen-A in één complex te Heerlen alsmede door de N.V. Mij. tot Exploitatie van het City Theater te 's-Gravenhage, betreffende het exploite ren van drie nieuwe bioscopen-A in een nieuwbouwcomplex te Groningen. In beide gevallen stelde het Bestuur zich achter de bezwaren van de plaatselijke on dernemers tegen deze huns inziens gedeel telijk te ver gaande uitbreiding van de bio scoopcapaciteit in de bewuste gemeenten. De Commissie deelde deze mening tot op zekere hoogte voor wat Heerlen aanging en verleende toestemming voor vier van de zes aangevraagde zaken. Ten aanzien van Gro ningen deelde zij deze bezwaren niet en gaf toestemming voor drie nieuwe biosco pen. De exploitant te Heerlen die zich had verzet tegen de aanvragen voor zijn ge meente ging in hoger beroep omdat hij ook vier zaken teveel vond, waarbij het Be stuur der Afdeling zich tegenover de Com missie Beroep Nieuwe Zaken refereerde aan zijn reeds kenbaar gemaakte bezwaren. De Beroepcommissie bevestigde echter de beslissing zoals die in eerste instantie was gewezen. FILMHUURBEREKENING EN B.T.W.-AFTREK Het Bestuur kwam op 22 oktober in ver gadering bijeen om te zoeken naar een mogelijkheid om het voor 1973 voorlopig opgeloste probleem van de B.T.W.-aftrek in de recetteverdeling tussen bioscooponder nemers en filmverhuurders nader tot een definitieve regeling te brengen. Daartoe had het tot bijwoning dezer vergadering tevens uitgenodigd de vertegenwoordiger van het Bestuur der Afdeling C. Dit geschiedde omdat een door de voorzitter van de Ex ploitantenraad voordien ontworpen sugges tie intussen al door de filmverhuurders van de hand was gewezen. Aangezien werd medegedeeld, dat het Hoofdbestuur reeds doende was een nieuw concept voor een definitieve regeling uit te werken, werd SLOTOVERZICHT In het jaar 1973 werden in onze afdeling geopend de bioscopen Select en Catharijne te Utrecht, Studio-A te Enschede (ter ver vanging van de door brand verwoeste Pa lace aldaar) alsmede Euro Cinema te Hil versum en Luxe te Arnhem. Opgeheven werden Metro-Nijmegen en Rembrandt- Amersfoort. Het aantal bioscopen van de leden onzer afdeling bedroeg eind van het verslagjaar 102 tegen 100 in het vorig jaar. Het Bestuur gaf acte de présence bij jubi lea, filmmanifestaties en opening van nieu we bioscopen binnen de afdeling, alsmede bij het overlijden van leden. Wat dit laatste aangaat behoort in dit ver slag de nagedachtenis te worden geëerd

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 79