LEDENVERGADERINGEN Er werd in 1973 slechts één ledenvergade ring gehouden en wel de jaarlijkse leden vergadering, die plaatsvond op 4 april te Utrecht. Helaas was ook ditmaal de op komst bijzonder teleurstellend. Slechts 11 van de leden was aanwezig, vertegenwoor digende 22 van de tot de Afdeling beho rende bioscopen. In deze vergadering werden de jaarstukken van de Afdeling, overeenkomstig de Be- stuursvoorstellen, goedgekeurd en zijn de periodiek aftredende Bestuursleden, de he ren H. Miedema en C. van Liere bij enkele kandidaatstelling herkozen. De heer H. Mie dema werd bij acclamatie tot Voorzitter van de Afdeling herbenoemd en de heer C. van Liere bleef Penningmeester. Vervolgens zijn de onderwerpen bespro ken, die aan de orde zouden komen in de jaarvergadering van de Bondsraad, die plaatsvond op 1 mei. Aan de financiële stukken van de Bond werd grote aandacht besteed, waarbij door het Bestuur, voorzover mogelijk, toelichtin gen zijn verstrekt. Overigens gaf de agenda voor de vergade ring van de Bondsraad geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen en er werd besloten de behandeling van de aan de orde komen de zaken aan het beleid van de vertegen woordigers in de Bondsraad over te laten. Er is van gedachten gewisseld over lopende onderhandelingen inzake de C.A.O. voor het bioscoopbedrijf, waarbij de wense lijkheid werd bepleit om in de toekomst de leden tijdig tevoren op de hoogte te stellen van de in behandeling zijnde wijzigings voorstellen, opdat zij, desgewenst, even tuele bezwaren respectievelijk wensen aan hun Afdelingsbestuur kenbaar kunnen ma ken. Er is tenslotte van Bestuurszijde rapport uit gebracht over de gang van zaken in de In koopstichting voor het Film- en Bioscoop bedrijf. ALGEMEEN Het aantal Afdelingsleden was per het ein de van het verslagjaar met 6 gedaald, name lijk van 72 tot 66, doordat twee bedrijven werden gesloten (Roermond en Zaandam); vier bedrijven administratief werden over gebracht naar de afdeling D; een bedrijf (Oostburg) werd overgebracht van de Afde ling D naar de Afdeling C en twee andere bedrijven onder een nieuwe directie in één lidmaatschap werden samengevoegd. De Afdeling betreurde het overlijden op 18 januari van de heer T. J. Bijlsma, voor heen exploiterende het E.D.B.-theater te De venter. Dit overlijden werd in de ledenver gadering van 4 april herdacht. Het aantal ingeschreven bioscopen daalde van 99 tot 95 per 31 december 1973. Het theater Harmonie in Roermond en het Flora Theater te Zaandam werden gesloten en de bioscopen in Harlingen, Sittard, Veen dam en Venray gingen naar de Afdeling D. Daarentegen werd de bioscoop in Oostburg van de Afdeling D overgebracht naar de Afdeling C en werd een derde bioscoop in Beverwijk geopend, eveneens ressorterende onder de afdeling C. De verdeling van de bioscopen in de Afde ling C over de verschillende provincies zag er met inbegrip van genoemde mutaties als volgt uit: (de tussen haakjes geplaatste cij fers geven de corresponderende aantallen per 31 december 1972 aan) Noord-Holland 18 (18); Zuid-Holland 13 (13); Gelderland 13 (13), Noord-Brabant 6 (6); Limburg 8 (11); Drente 8 (8); Overijssel 13 (13); Gro ningen 5 (6); Friesland 4 (5); Zeeland 4 (3); Utrecht 3 (3). Ook dit jaar was de bioscoop in Winscho ten wegens verwoesting buiten gebruik, ter wijl helaas gerapporteerd moet worden dat De Witte Bioscoop in Heerenveen op 2 de cember volledig afbrandde. Er werden al dus in totaal 93 bioscopen geëxploiteerd. Tenslote kan nog worden gerapporteerd, dat, hoewel het niet gebruikelijk is in deze verslaggeving bedrijfsjubilea te releveren, een uitzondering moet worden gemaakt voor de Cinema Schinkel te Purmerend, welke bioscoop op 16 november niet minder dan 60 jaar bestond. Het Bestuur heeft deze zeer bijzondere gebeurtenis uiteraard niet ongemerkt voorbij laten gaan. L. Claassen, Secretaris.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 81