Afdeling D INLEIDING De zo verheugende vooruitgang van bezoek en ontvangsten in 1972 zette zich in het verslagjaar in nog sterkere mate voort. Het bezoek nam toe met bijna 21 en de bruto-recettes stegen met bijna 27,9 Niet temin blijft de rendabiliteit van de veelal kleine bedrijven in onze afdeling ernstige zorgen baren door de sterk gestegen lasten. Het zondag-rijverbod als gevolg van de ben- zineschaarste betekende voor vele zaken een ernstige terugslag op het bezoek uit de omliggende plaatsen. De leden mogen zich gelukkig prijzen dat deze schadelijke over heidsmaatregel van betrekkelijk korte duur is geweest. ALGEMEEN Er werden twee bestuursvergaderingen en een ledenvergadering gehouden, waarbij moet worden aangetekend, dat de opkomst bijzonder teleurstellend was. In de op 11 april gehouden jaarvergadering werden de reglementaire jaarstukken behandeld en goedgekeurd, evenals de Hoofdbestuursvoor- stellen aan de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad, welke uitsluitend betroffen de vaststelling van contributie, bijdragen Pro- duktiefonds voor Nederlandse films, jaar verslag en financiële jaarstukken, alsmede de verkiezing van Hoofdbestuursleden in de periodieke vacatures. Voor de agendapunten van de buitengewone vergadering van de Bondsraad, welke op 29 februari werd gehouden, werd geen af delingsvergadering gehouden omdat daar aan gezien de formele aard van de agenda punten geen behoefte was en uit informatie gebleken was, dat de leden zich konden verenigen met de kandidatuur van Drs. J. Ph. Wolff in de tussentijdse vacature van lid- exploitant van het Hoofdbestuur, ontstaan door functieverschuivingen in dat college. De periodiek aftredende bestuursleden van de Afdeling D werden bij enkele kandidaat stelling in hun respectieve functies herko zen. Het Bestuur was daardoor aan het eind van het verslagjaar als volgt samengesteld: C. Geerts, voorzitter; H. Holman, vice-voor- zitter; B. A. Holtslag, penningmeester; B. A. C. van de Knaap, Mevr. C. M. Baars- Renniers, S. J. J. M. L. Fonke, A. H. W. Schuurman, Mevr. C. M. Vos-van den Steen- hoven, E. Wierda, leden; gedelegeerd lid in de Bondsraad: S. M. Spanjaart; secreta ris: A. H. Pieterse. NIEUWE BIOSCOOP Het Bestuur bracht op verzoek van de Commissie Nieuwe Zaken rapport uit met betrekking tot een aanvraag van de heer W. G. Smit om toestemming voor de ex ploitatie van een klein inbouwtheater in een nevenruimte van het Apollo Theater te Kaatsheuvel. Aangezien het om een bio scoop met slechts vijftig zitplaatsen ging, deelde het Bestuur de commissie mede, dat het betwijfelde of een zodanige kleine zaak op zichzelf een bijdrage zou kunnen leveren aan de normale en gezonde ontwikkelng van het bioscoopbedrijf. Het was van oordeel dat daarop slechts bevestigend kon worden geantwoord, in dien zulk een bioscoop als inbouw in com binatie met een reeds bestaande bioscoop dan wel in een aangrenzende ruimte wordt geëxploiteerd. Derhalve had het in het on derhavige geval geen bezwaren, mits aan de technische eisen zou kunnen worden vol daan. De Commissie Nieuwe Zaken verleende de heer Smit de gevraagde toestemming. Het nieuwe bioscoopje werd op 7 december geopend. SLOTOVERZICHT Behalve met Apollo 2 te Kaatsheuvel werd het aantal bioscopen der afdeling vermeer derd met een aantal zaken uit de Afdeling C, die op grond van verminderde omzet cijfers tot de afdeling gingen behoren, na melijk Trebol-Harlingen, Luxor-Venray, City-Veendam en Forum-Sittard. Onze afdeling verloor twee bioscopen door opheffing: City-Culemborg en Luxor- Appingedam, alsmede een theater, dat door omzetvergroting verhuisde naar de Afde ling C. Het totaal aantal permanente bio scopen steeg van 98 naar 100. Het aantal reizende bioscopen bleef onge wijzigd op twaalf. Wij betreuren het verlies van twee leden: de heer H. A. Lemmens, oudste vennoot van de Firma H. A. Lemmens Zoon, exploitante van de Palace te Valkenswaard en de heer H. H. Fonke, oudste firmant van de Firma Royal Amusementsbedrijven te Echt. Het Bestuur representeerde de Afdeling bij jubilea, herdenkingen en sterfgevallen. A. H. Pieterse, Secretaris.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 82