Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel Het verslagjaar 1972/1973 stond in hoofd zaak in het teken van de nieuwe monde linge cursus-C, die in september 1972 begon. Deze cursus had betrekking op de gespecialiseerde techniek van geautomati seerde projektie-installaties. Nadere bijzon- heden daaromtrent zijn elders in dit verslag opgenomen. Ten aanzien van de schriftelijke cursussen bleef de dalende tendens, die in de afge lopen jaren moest worden geconstateerd, zich voortzetten. Het gemiddeld aantal cur sisten, dat in de vorige verslagperiode 38 bedroeg, liep terug tot 30. Het aantal nieuwe operateurs, zijnde de genen die een werkboekje aanvroegen, ver schilde weinig met het voorgaande jaar, te weten 54 tegen 51 in de periode 1971/1972. BESTUUR Er zijn twee Bestuursvergaderingen gehou den, te weten op 12 september 1972 en 27 februari 1973. De septembervergadering was voornamelijk gewijd aan de start van de nieuwe cursus-C en er werden de nodige gedragsregels vastgesteld. Tevens zijn af spraken gemaakt omtrent het afnemen van tussentijdse tentamens, aangezien het wen selijk werd geacht om langs deze weg op de hoogte te blijven van de vorderingen der cursisten. De vergadering van 27 februari was tevens de jaarvergadering, waarin de financiële stukken en het jaarverslag zijn goedgekeurd. De aftredende Bestuursleden zijn nadien door het Hoofdbestuur herbenoemd, zodat het Bestuur ook in deze periode als volgt was samengesteld: de heren W. F. Dubbel- deman, Voorzitter; E. F. W. Trijssenaar, Penningmeester; J. J. Arens, H. Berg, O. P. Besseling, F. van der Heyden, H. P. J. van der Hilst, Th. J. Schuitemaker en L. Claas- sen, Secretaris. Helaas moet worden gerapporteerd, dat ons Bestuurslid de heer E. F. W. Trijssenaar na een kortstondige ziekte op 11 augustus in de leeftijd van 73 jaar is overleden. De crematie vond plaats op 15 augustus te Dieren, waarbij een delegatie uit het Bestuur hem de laatste eer bewees. In de aldus ontstane vacature was per het einde van het verslagjaar door het Hoofdbestuur nog niet voorzien. Verder was de Voorzitter, de heer W. F. Dubbeldeman, wegens ziekte enige tijd ver hinderd om aan het Bestuurswerk deel te nemen, in welke periode de heer O. P. Bes seling als waarnemend Voorzitter optrad. Dit was onder andere het geval in de on derhavige vergadering. In deze vergadering werd een gesprek ge voerd met de heer A. H. de Metter, docent van de cursus-C, over de gang van zaken op deze cursus, die in alle opzichten bevre digend was te noemen. Er is bovendien overleg gepleegd, over het invoegen van praktijklessen, waarbij de leveranciers van projektie-automaten betrokken dienden te worden. Er werd tenslotte in principe afge sproken om in september 1973 de tweede C-cursus te laten beginnen, althans indien daarvoor voldoende belangstelling bestaat. CURSUS-C De eerste cursus-C begon op 19 september 1972 in de lokaliteiten van de Elektro Tech nische School te Amsterdam. De Voorzitter, zowel als de Secretaris waren bij deze bij zondere gebeurtenis aanwezig en hielden korte inleidingen, waarna de heer A. H. Metter met de eerste les begon. Gerapporteerd kan worden, dat het aantal cursisten bij het begin van de lessen 27 be droeg en dat slechts één cursist de cursus tussentijds heeft verlaten. De bepaald niet eenvoudige lessen, in hoofd zaak handelende over de toegepaste theorie van transistor- en schakeltechnieken, onder steund door het in de Elektro Technische School ter beschikking staande zeer moderne praktikum, zijn met bijzondere belangstel ling gevolgd, hetgeen kan worden geïllus treerd door het feit dat er zeer weinig ver zuim werd geconstateerd. Bij cursussen als deze is dat dikwijls anders, aangezien het vaak moeilijk is om eens per 14 dagen uit de dagelijkse werkzaamheden te breken om in Amsterdam onderricht te ontvangen. De heer De Metter heeft zich op uiterst bekwame wijze van zijn taak gekweten, het geen moge blijken uit het feit, dat bij de drie tussentijdse tentamens die zijn afgeno men slechts weinig onvoldoende cijfers ge geven behoefden te worden. Nadat het theoretische gedeelte van de les sen vrijwel was voltooid, zijn een drietal uitgebreide praktijklessen georganiseerd met medewerking van de technische handelaren Philips, Eindhoven, Pretec Precisie Techniek BV., Zwanenburg en Kinotechniek Handel B.V., eveneens te Zwanenburg. Er is daar bij in Eindhoven in de ELA-studio les ge-

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 83