geven en de beide andere leveranciers maakten gebruik van een bestaande geauto matiseerde bioscoopoutillage. Het eindresultaat is geweest, dat na een 30-tal lessen 14 van de 26 cursisten bij de tussentijdse tentamens zodanig fraaie cijfers wisten te behalen, dat zij van het eindexa men konden worden vrijgesteld. De overige 12 kandidaten zijn op 16 augustus 1973 mondeling geëxamineerd, waarbij er 8 slaag den en slechts 4 examinandi moesten wor den afgewezen. Op een totaal van 26 is dat niet meer dan 15 hetgeen voor een nieu we en moeilijke cursus een zeer goed resul taat mag worden genoemd. De uitreiking van de eerste diploma's-C vond juist na het einde van deze verslag periode plaats, te weten op 4 september 1973 in het nieuwe Rembrandt Luxe Thea ter te Arnhem en wel in het kader van de tweejaarlijkse Filmweek, die aldaar in deze periode plaatsvond. De Voorzitter van de Nederlandse Bioscoopbond, de heer J. Nij- land, verschafte ons de eer zich met de uitreiking van de eerste diploma's te belas ten, daarbij bijgestaan door de waarnemend Voorzitter, de heer O. P. Besseling. Na afloop van de diploma-uitreiking vond nog een geanimeerd samenzijn van de cursisten plaats, in aanwezigheid van hun docent, de heer De Metter, die een fraai geschenk als aandenken van de cursisten ontving. Uit de discussies en toespraken bleek duidelijk, dat deze nieuwe cursus bijzonder in de smaak was gevallen. Intussen waren de voorbereidingen getrof fen om een nieuwe cursus in september 1973 van start te laten gaan, maar tegen het einde van het verslagjaar bleek de belang stelling daarvoor tot ieders verbazing uiterst gering te zijn. Dit leidde er toe, dat op 31 augustus 1973 nog niet bekend was, of en zo ja, op welk tijdstip de tweede C-cursus zou kunnen beginnen. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN In september (1972) van het verslagjaar startte een nieuwe cursus met slechts 4 deelnemers, waaronder 3 voor het Praktijk Certificaat. Per eind 1972 was dit aantal gestegen tot 7, waaronder nog steeds 3 kandidaten voor genoemd Certificaat. Op 31 mei was de cursus voor het Praktijk Certificaat ten einde en bleven nog slechts 2 cursisten over, die zich voor de volledige opleiding hadden aangemeld. De januaricursus (1973) begon met 3 deel nemers, waaronder 2 voor het Praktijk Cer tificaat en bij het einde van het verslagjaar waren deze aantallen gestegen tot respec tievelijk 6 en 4. Gedurende het verslagjaar liepen nog 5 oudere cursussen, waarvan er 2 in 1973 zijn voltooid. Het maximale aantal cursis ten bedroeg aldus in het verslagjaar 31 te- w gen 42 in 1972. Aan het einde van het verslagjaar beliepen deze aantallen respec tievelijk 18 en 32. EXAMENS Ook ditmaal is uitsluitend mondeling ge ëxamineerd, aangezien de proef, die daar mede voor het eerst in het vorige verslag jaar was genomen, goede resultaten had opgeleverd. De examens werden gehouden op 19 en 20 december 1972 te Amster dam. Het totale aantal kandidaten bedroeg 33 (41), terwijl voor het speciale examen, dat handelt over de brandbeveiligingsvoor schriften en is bedoeld voor bedrijfsleiders of andere medewerkers in bioscopen, die zijn uitgerust met een geautomatiseerde ca bine-installatie, 12 (11) kandidaten zich hadden aangemeld. Gedurende het verslagjaar werden boven dien 2 tussentijdse examens afgenomen, te weten op 7 mei en 8 juni, waaraan in totaal door 10 (12) kandidaten is deelgenomen. In totaal waren er dus 55 kandidaten tegen 78 in de voorgaande periode. Het aantal kandidaten, dat examen deed ter verkrijging van het diploma A of B was opnieuw lager dan in 1972, te weten 15 tegen 17. EXAMEN DIPLOMA A OF B Van bovengenoemde 15 kandidaten voor dit examen, zag de verdeling over de vak ken er als volgt uit (de tussen haakjes ge plaatste cijfers geven het aantal geslaagden per vak aan): Cabinepraktijk Brandbeveiligingsvoorschriften Lichttechniek Elektrotechniek Voorschriften Elektrotechniek Versterkertechinek Er zijn in totaal 11 kandidaten geslaagd of gedeeltelijk geslaagd en er werden 9 diplo ma s behaald, te weten 5 diploma's A en 4 diploma's B, van welk laatste aantal er 2 nog niet konden worden uitgereikt, omdat de betrokkenen nog niet voldeden aan de bestaande eisen van leeftijd en/of praktijk ervaring. 17 (10) 33 (25) 7 3) 11 (8) 8 7) 6 5)

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 84