EXAMENS PRAKTIJK CERTIFICAAT Voor deze examens meldden zich 18 kan didaten aan, waarvan er 13 slaagden. Eén kandidaat verscheen niet op het vastgestel de tijdstip, 2 kandidaten slaagden gedeelte lijk en 2 kandidaten werden afgewezen. Van de eerder genoemde 10 kandidaten, die tussentijds examen deden, was er slechts 1 die examen deed ter verkrijging van het Praktijk Certificaat. Deze is geslaagd. In totaal werden aldus in het verslagjaar 14 Praktijk Certificaten behaald tegen 18 in 1972. BRANDWEEREXAMENS Het speciale examen ten behoeve van bio scopen met geautomatiseerde projektie-in- stallaties leverde een aantal van 12 kandi daten op, benevens 9 kandidaten, die een tussentijds brandweerexamen aflegden. Van de in totaal 21 kandidaten zijn er 15 ge slaagd, 3 afgewezen en 3 niet verschenen. Het aantal kandidaten was dus kleiner dan in 1972 toen zich 25 kandidaten aanmeld den, hetgeen met het oog op de geleide lijke toeneming van het aantal geautomati seerde bioscopen verklaarbaar is. MEDEWERKING AAN EXAMENS Ook ditmaal mag een woord van dank aan het adres van de bioscoopondernemers en de directie van het Bondsbureau, alsmede aan de gezamenlijke examinatoren en ge committeerden, benevens de leveranciers van projektie-automaten, voor de verleende medewerking, niet ontbreken. Dit geldt te vens voor de brandweerfunctionarissen, die jaarlijks door bemiddeling van de Rijks- brandweerinspectie een deskundige bijdrage aan de examens verlenen. Dankzij deze medewerking is alles wederom geheel vol gens plan verlopen. VOORUITZICHTEN Gelet op het voorafgaande kan slechts wor den gerapporteerd, dat er geen tekenen zijn, die erop wijzen, dat de animo voor de schrif telijke opleiding in de naaste toekomst sterk zal verbeteren. Er moet worden verwacht, dat de belangstelling voor het praktijkge deelte van onze cursus zich zal stabiliseren op maximaal enkele 10-tallen cursisten per jaar en dat de volledige studie ook in de toekomst door slechts weinigen zal worden voltooid. Ten aanzien van de cursus-C kan worden vermeld, dat in het begin van het nieuwe verslagjaar het aantal gegadigden, dat aan vankelijk slechts 7 bedroeg, is gestegen tot 14, waardoor de tweede C-cursus in novem ber 1973 kon beginnen. In feite valt dit laatste buiten de verslaggeving. L. Claassen, Secretaris.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 85