Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel Nieuwe bioscopen Tijdens het verslagjaar heeft het Bestuur tweemaal moeten adviseren ten aanzien van aanvragen van nieuwe biosco pen. De eerste aanvraag betrof twee nieuwe bioscopen te Ede, waarvoor het Bestuur de Commissie Nieuwe Zaken adviseerde geen toestemming te verlenen. Ook werd behandeld een aanvraag voor een nieuwe bioscoop te Oosterhout. Hoewel de Commissie Nieuwe Zaken daarvoor toestemming verleende, mede gelet op het gunstig advies van het Afdelingsbestuur, heeft de aanvra ger besloten daarvan geen gebruik te maken. Algemeen Gedurende het verslagjaar werden twee gemeenten, be horende tot de Afdeling C, ingedeeld in de Afdeling D, te weten: Ede en Leerdam. Gesloten werden de theaters: Royal in Noordwijk Binnen, De Reehorst te Ede en het Astra theater te Zevenaar. Aan het eind van het verslagjaar was het aantal theaters in de afdeling D: 83 tegen 84 in 1977, alsmede 12 reis bioscoop-exploitaties. Eind 1978 herdacht de directie van de Familie Bioscoop te 's-Heerenberg het heuglijke feit, dat dit theater gedurende 65 jaar onafgebroken werd geëxploi teerd. Ten aanzien van de totale bruto-recette van de Bedrijfs afdeling Bioscoopexploitanten bedroeg het aandeel van de Afdeling D 6,1% tegen 6,2% in 1977. Het Bestuur vertegenwoordigde de afdeling bij de opening van theatersen andere gedenkwaardige gebeurtenissen. M. C. Snijder van Wissenkerke, secretaris Gedurende het afgelopen verslagjaar dat loopt van 1 sep tember 1977 tot en met 30 augustus 1978 is het gemiddelde aantal cursisten ten opzichte van het voorgaande jaar onge veer constant gebleven. Zoals bekend zijn de cursussen die zich bezig hielden met een viertal gerichte theoretische onderwerpen afgevallen, waardoor, over het gehele jaar gezien, slechts een gering aantal cursisten overbleef, zoals elders uit het verslag blijkt. Gedurende het verslagjaar werden 51 nieuwe werkboekjes afgegeven tegen 50 in de voorgaande periode. Het zij op deze plaats vermeld dat de aanwas van nieuwe operateurs hieruit slechts ten dele kan worden afgeleid, omdat het blijft voorkomen dat soms pas een werkboekje wordt aange vraagd nadat de betrokkene al jaren in het bioscoopbedrijf werkzaam is. Bestuur Er is door een aaneenschakeling van misverstanden, gekoppeld aan tijdelijke afwezigheid van de secretaris wegens een hem overkomen ongeval, gedurende het ver slagjaar geen bestuursvergadering gehouden. Dit is pas laat in het jaar gekonstateerd en het werd toen beter geoordeeld in het komende verslagjaar een „dubbele" bestuursverga dering te houden. In ieder geval heeft het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond geen verandering gebracht in de zitting hebbende bestuursleden. Het bestuur bleef derhalve bestaan uit de heren W. F. Dubbeldeman, voor zitter, J. J. Arens, H. Berg, O. P. Besseling, H. P. J. van der Hilst, P. Knobbe (Rijksbrandweerinspectie) en L. Claassen, secretaris. Evenmin is voorzien in de 2 vacatures, die enige jaren bestaan en gezien de geslonken omvang van de werkzaam heden is het de vraag of alsnog op vervulling van deze vaca tures moet worden aangedrongen. Cursus-C Op 1 februari 1977 was, zoals uit het voorgaande verslag blijkt, na veel moeite de 3e cursus-C van start gegaan en wel met 16 deelnemers. Deze cursus is door verschillende omstandigheden qua tijd enigszins uitgelopen, zodat hij pas op 23 mei 1978 met een slot-bijeenkomst kon worden beëindigd. Er zijn slechts 3 cursisten tussentijds afgevallen en de overige 13 leerlingen behaalden bij de tussentijdse tentamens zodanig voldoende cijfers, dat zij allen in aan merking kwamen voor uitreiking van het diploma O De lessen werden wederom gegeven in de lokaliteiten van de Elektro Technische School te Amsterdam en de heer A. H. de Metter, als docent verbonden aan deze school, trad wederom als docent op. Wederom werd aan het praktijk-gedeelte medewerking verleend door een aantal leveranciers van projectie-auto maten, t.w. Kino Techniek Handel B.V., Philips Nederland B.V., Pretec Precisie Techniek B.V. en Siemens Neder land B.V. Alle betrokkenen droegen er het hunne toe bij dat de cur sus geheel naar wens verliep en met enthousiasme door de leerlingen werd gevolgd. Het aantal uitgereikte diploma's C is met de lichting 77/78 thans gestegen tot 47. Indien men weet dat het aantal geautomatiseerde projectie- installaties per het einde van het verslagjaar ongeveer 275 bedroeg, dan is er zeker ruimte voor meer cursisten. Het is dan ook des te verwonderlijker dat de pogingen die sedert het einde van de derde C-cursus zijn gedaan om in het najaar van 1978 een 4e cursus te laten beginnen, weinig of geen resultaat hebben opgeleverd. 55

Jaarverslagen | 1978 | | pagina 54