w i Internationale activiteiten %- De Nederlandse stand op de filmmarkt in Cannes Tijdens de Internationale Filmmarkt in Cannes, die plaatsvond van 9 tot 20 mei, werd ander maal acte de présence gegeven met een Ne derlandse stand, die ook nu samen met de Rijksvoorlichtingsdienst werd ingericht en be mand. Dankzij de medewerking van de Stich ting Productiefonds voor Nederlandse Films waren ook in 1980 kleurenfolders in de Engel se taal beschikbaar van de nieuwe Nederlandse speelfilms. Deze folders werden in Cannes samen met het jaarlijkse produktie-overzicht on der de talrijke belangstellenden verspreid. De traditionele Nederlandse ontvangst is dit jaar gehouden op 16 mei, wederom in het plaat selijke restaurant „Les Allées". Ook ditmaal was de belangstelling bijzonder groot, niet alleen van Nederlandse maar ook van buiten landse zijde, hetgeen een verheugende ontwik keling kan worden genoemd. Deze, overigens nog bescheiden, vormen van exportpromotie ten behoeve van de Neder landse film, moeten als ondersteuning worden aangemerkt van de exportactiviteiten van de betrokken bedrijfsgenoten. Van 1 t/m 5 september vond, ditmaal in Ko penhagen, het jaarlijkse Internationale In dustriële Filmfestival plaats. Via de Stichting Audiovisuele Manifestaties (SAM) werden elf films ingezonden op een totaal van ruim 120 films. In 1980 is één prijs bemachtigd en wel door de film ,,ln gesprek", vervaardigd in op dracht van de P.T.T. door Fiené van Nie Des- safilms B.V. In Kopenhagen werd bekend, dat het volgen de Internationale Festival in Italië zal plaatsvin den en het daarop volgende, in 1982 dus, in Amsterdam. 13

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 15