Metro-P ut merend C.A.O. voor het Filmlaboratoriumbedrijf De in 1979 aangekondigde verandering binnen het FNV waardoor de laboratoria onder de Kun stenbond FNV zouden gaan ressorteren, heeft in 1980 haar beslag gekregen. Dit leidde tot enige mutaties bij de werknemersgedelegeer den. De heer A. J. Engelsman, die bestuurder is van de Dienstenbonden FNV, werd opgevolgd door de heer B. Kalkhoven van de Kunstenbond, die op zijn beurt de opvolger was van Drs. H. Verploeg, die in begin 1980 enige tijd als vak bondsbestuurder aan de commissiewerkzaam heden had deelgenomen. Voorts zijn de heren H. B. Mulder en H. Ruiter vervangen door de heren W. Lankreyer en H. Greven. De werk geversdelegatie bleef gedurende het verslagjaar ongewijzigd. Met inachtneming van het vorenstaande was de commissie als volgt samengesteld: Mr.|H. C. Bitter, Voorzitter, J. C. Eekhout, A. H. A. de Groot en C. Treffers, leden-werkgevers, alsme de B. Kalkhoven, H. v.d. Dungen, H. Greven en W. Lankreyer, leden-werknemers. Als secre taris fungeerde de heer L. Claassen. De commissie kwam viermaal in vergadering bijeen en slaagde er daarbij in om over de hoofdzaken van de werknemersvoorstellen reeds in augustus overeenstemming te berei ken. Alleen de kwestie van de eventuele aan passing respectievelijk herstructurering van de bestaande loontabellen bleef open en werd ver wezen naar een kleine werkcommissie, omdat het hier een zeer gecompliceerde materie be trof. In september kon aan de betrokken bedrijven worden medegedeeld, dat de CAO 1980 met het oog op de bestaande loonmaatregelen van overheidswege een looptijd van 13 maanden zou krijgen, dus van 1 januari 1980 tot en met 31 januari 1981, teneinde nadien een aantal verbeteringen te kunnen realiseren. De wijzigingen kwamen op het volgende neer: 1Prijscompensatie Per 1 januari 1981 wordt de bestaande prijsindexeringsclausule voortgezet en wel met een minimum van 255,per procent per jaar en een maximum van 530,per procent per jaar. 24

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 26