ORGANISATORISCHE CONTACTEN Binnenland a. Stichting Bio-Kinderrevalidatie De Stichting Bio-Kinderrevalidatie verricht met het Bio-Revalidatiecentrum in Arnhem en de hieraan verbonden mytylschool en orthopedi sche werkplaats een belangrijke taak ten be hoeve van het minder valide kind. De Bond en het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf zijn als vanouds ten nauwste bij Bio betrokken. Het Bestuur van de Stichting Bio-Kinderrevalidatie, dat door het Hoofdbestuur wordt benoemd, was eind 1980 als volgt samengesteld: J. Nijland, voorzitter, mevrouw A. M. Janssens-Martens, secretaris, Drs. J. Ph. Wolff, penningmeester, Dr. J. H. Baay, G. F. de Clerck, R. H. Gerschta- nowitz en P. J. N. R. Ooms. Als adviseur was aan het Bestuur verbonden de heer Ir. J. H. Hammer. Directeur van de stichting is de heer W. J. J. Martinot; de heer K. Klazes is adjunct directeur. Geneesheer-directeur is de heer F. B. Venema. Per 1 september trad de heer H. G. Berghauser Pont, revalidatiearts, in dienst van het Bio-Revalidatiecentrum. Het is de bedoeling, dat hij begin 1981 de heer Venema zal opvol gen. De opbrengst van de Bio-Kerstcollecte 1979/ 1980 in de bioscopen was met ƒ322.000. Aanzienlijk hoger dan die van de Kerstcollecte het jaar daarvoor, toen 243.000.werd bij eengebracht. De zomercollecte 1980 in de bio scopen lag met 303.000.ongeveer op het niveau van 1979, toen de zomercollecte ƒ312.000.— opbracht. Het stemt tot voldoe ning, dat de bedrijfsgenoten en het bioscoop personeel zich in toenemende mate inzetten voor het welslagen van deze bioscoopcollec tes. De Bond heeft de Stichting Bio-Kinderrevalida tie in 1980 een dotatie verstrekt van 10.000.—. De bende van hiernaast 27

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 29