II. INTERN-ORGANISATORISCHE AANGELEGENHEDEN Hoofdbestuur Bondsraad In 1980 waren aan de beurt van aftreden de heren J. Arkenbout, R. H. Gerschtanowitz en Drs. J. Ph. Wolff. Zij werden in de vergadering van de Bondsraad van 29 april herbenoemd voor een zittingsperiode van twee jaar. Gedurende het verslagjaar was de samenstel ling van het Hoofdbestuur als volgt: de heren J. Nijland, voorzitter, G. F. de Clerck, P. Silvius en J. van Willigen, leden van het Presidium, J. Arkenbout, R. H. Gerschtanowitz, Mr. P. A. Meerburg, B. H. Wilton, R. Wijsmuller en Drs. J. Ph. Wolff. Laatstgenoemde fungeerde tevens als Bondspenningmeester. De Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen, vervulde de secre- taristaak. Het Hoofdbestuur kwam in het verslagjaar 13 keer (8 in 1979) bijeen. Het Presidium vergaderde 11 maal (10 in 1979). De Bondsraad, die statutair de functie van alge mene ledenvergadering vervult, kwam in 1980 driemaal bijeen en wel voor de jaarlijkse ver gadering op 29 april en voor twee buitengewone vergaderingen op 27 februari en 10 december 1980. In de buitengewone vergadering van de Bonds raad van 27 februari stelde de vergadering een wijziging vast van het Reglement inzake Film- exploitatierechten, een wijziging van het Regle ment op de Lijst van Geen Bezwaar, evenals een wijziging van het Algemeen Bondsregle ment. In de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad werden het jaarverslag over 1979 en de finan ciële stukken goedgekeurd. Besloten werd een bedrag van maximaal 500.000,tijdelijk be schikbaar te stellen ten behoeve van het rente loos verstrekken van geldleningen aan filmpro ducenten die bijdragen van het Productiefonds voor Nederlandse Films ontvangen, zulks op basis van garantiecontracten tussen filmver huurders en bioscoopexploitanten. Ten be hoeve van het Productiefonds werd besloten na aftrek van de rentelasten verbonden aan het bo venstaande 15% van de contributie-opbrengst over 1980 beschikbaarte stellen. Het contributievoorstel van het Hoofdbestuur werd ongewijzigd aanvaard. In de buitengewo ne vergadering van de Bondsraad van 10 december werden voorstellen van het Hoofdbe stuur aanvaard om in het kader van een struc tuurwijziging van de Bond de Bondsreglemen tering te herzien. In deze vergadering werd een wijziging van de Statuten goedgekeurd, even als de vaststelling van een gewijzigd Reglement van de Afdeling Bioscoopexploitanten, de vast stelling van een Reglement van de Afdeling Speelfilmproducenten, de vaststelling van een Reglement van de Afdeling Audiovisuele Pro- duktie, evenals een wijziging van het Reglement van de Afdeling Filmverhuurders en wijzigingen in een aantal andere Bondsreglementeringen. Ten aanzien van deze reglementswijzigingen wordt verder verwezen naar het hoofdstuk „Ter inleiding" en het hoofdstuk „Herziening van Statuten, reglementen en besluiten". Ook werden in deze buitengewone vergadering voorstellen van het Hoofdbestuur aanvaard tot wijziging van het Reglement inzake Filmexploi- tatierechten en de Algemene Voorwaarden van Verhuuren Huurvan Films. Als uitvloeisel van de op 1 januari 1981 van kracht wordende ontbinding van de Neder landse Vereniging van Bioscoopreclame-ex ploitanten heeft de Bondsraad de reglemente ringen dienaangaande op voorstel van het Hoofdbestuur als volgt aangepast. Het Alge meen Bondsreglement werd gewijzigd, het Reglement op Reclamefilms en Reclamepro- jectieplaten werd ingetrokken, evenals het Reglement inzake Projectiereclameverpachting, terwijl de arbitrage-overeenkomst met de N.V.B, door onmiddellijke opzegging werd beëindigd. Ook werd een voorstel van het Hoofdbestuur aanvaard om naast de gebruikelijke bijdrage ten behoeve van de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films voor 1981 een extra bedrag van maximaal 600.000,beschikbaar te stel len. In de samenstelling van de Bondsraad heeft zich in de loop van het verslagjaar een wijziging voorgedaan. De H. W. M. Janssen werd na een jaar afwezigheid weer als gedelegeerde van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten ver welkomd. Aan het eind van het verslagjaar was de Bondsraad als volgt samengesteld: 30

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 32