Lidmaatschappen en Bedrijfsregister Aantal leden en bedrijven Het aantal leden van de Bond bedroeg op 1 januari 1981 269, die gezamenlijk 609 bedrijven exploiteerden. Als ieder jaar is bij dit hoofdstuk opgenomen een overzicht van de aantallen zaken over de laatste tien jaren. Er traden 13 nieuwe leden tot het Bondslid- maatschappij toe. Van 20 leden eindigde het lid maatschap. Commissies Nieuwe Zaken Krachtens het Algemeen Bedrijfsreglement is voor het gaan exploiteren van nieuwe bedrij ven in het kader van het Bondslidmaatschap de toestemming vereist van de Commissie Nieuwe Zaken respectievelijk de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Laatstgenoemde commissie bestaat in meerderheid uit personen staande buiten het Nederlandse film- en bioscoopbe drijf. De commissies zijn autonoom, hetgeen impliceert, dat het Hoofdbestuur ter zake van de inschrijving van nieuwe bedrijven in het Be drijfsregister en de eventueel daarmede samen hangende toelating van nieuwe leden de beslis singen van de commissies heeft te volgen. Ook in 1980 is wederom een aantal aanvragen voor de vestiging van nieuwe bedrijven in be handeling genomen, welke aanvragen uitslui tend betrekking hadden op bioscopen. De Commissie Nieuwe Zaken verleende toestem ming voor de vestiging van 13 permanente bioscopen-A en één autobioscoop. Ten aan zien van een tweetal gemeenten, waarvoor toe stemming tot vestiging van nieuwe bioscopen werd verleend, werden gelijktijdig in behande ling genomen aanvragen betreffende in totaal nog eens vier bioscopen afgewezen. Er werd ten aanzien van één geweigerde bioscoop van de beslissing in beroep gegaan bij de Com missie Beroep Nieuwe Zaken, welk beroep in het verslagjaar nog niet in behandeling werd genomen. De in totaal 14 toegewezen bioscopen zijn (al fabetisch naar gemeente): Amsterdam Drachten 's-Gravenhage Heerenveen Hulst Leiden Oldenzaal Oss Schaesberg Wageningen Movies3 van The MoviesB.V. Drachtse Bioscoop 1 en 2 van Groningse Filmonder- nemingG.F.O. B.V. Royal3,4en5van Royal Film B.V. Blauwe Zaal Theater van de heer M.Osinga De Koning van Engeland 4 van De Koning van Engeland B.V. Lido4 van Lido Theater B.V. Luxor2van B.HoltslagB.V. Cinema Royal 4 en 5 van Cinema Royal Oss B.V. AutokinoFonkevan AutokinoFonkeB.V. Molenstraattheater 2 van v.o.f. Phoenix Film De vier geweigerde bioscopen-A zijn: Drachten Bio 1,2 en 3 van Bioscoop Exploitatie Mij. (B.E.M.) B.V. Heerenveen Growi Bioscoop van Growi Film B.V. i.o. De Commissie verlengde voorts betreffende 21 bioscopen de termijn waarbinnen met de ex ploitatie moest worden aangevangen. De Commissie Nieuwe Zaken was aan het eind van het verslagjaar als volgt samengesteld: Drs. F. L. Schimsheimer, voorzitter; Mr. H. A. O Branderhorst, plaatsvervangend voorzitter; Drs. O A. Voskuil en J. van Willigen, leden bioscoopexploitanten; R. L. Paerl en R. Wijs- muller, leden-filmverhuurders; J. van Dom melen, L. van Praag en Jhr. W. F. van Raab van Canstein, plaatsvervangende leden-bio- scoopexploitanten; A. J. J. Duyvesteyn en B. H. Wilton, plaatsvervangende leden-filmver huurders, alsmede G. J. J. M. Raucamp, plaatsvervangend lid-filmproducent. Als waar nemend secretaris fungeerde de heer A. C. Nieuwland. De Commissie hield in 1980 9 zittingen tegen 11 in 1979. 32

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 34