welke mate kan worden tegemoetgekomen aan de desbetreffende wensen van de Bedrijfsaf deling Filmproduktie. Ook zal de Commissie Vestigingsnormen zich moeten beraden over de wensen van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie inzake een reglementering van het geassoci eerd lidmaatschap. De Bondsraad heeft zich met deze procedure kunnen verenigen. De Commissie Vestigingsnormen is met dit onder zoek begin 1981 van start gegaan. a. Algemeen Bondsreglement In de buitengewone vergadering van de Bonds raad van 27 februari 1980 werd op voorstel van het Hoofdbestuur een wijziging vastgesteld van artikel 11, regelende de samenstelling van het College van Appel. Door het ontbinden van de Nederlandse Vere niging van Bioscoopreclame-exploitanten bleek het noodzakelijk ook het Algemeen Bondsreg lement te wijzigen. Op voorstel van het Hoofd bestuur werden in de buitengewone vergade ring van de Bondsraad van 10 december 1980 de artikelen 3A en3 E gewijzigd. b. Bedrijfsreglement inzake Filmexploitatie- rechten Op voorstel van het Hoofdbestuur heeft de Bondsraad in zijn vergadering van 27 februari 1980 een wijziging van artikel 1 aanvaard, waar bij de passage inzake het verwerven van het exploitatierecht op een film specifieker om schreven is. In de buitengewone vergadering van de Bonds raad van 10 december 1980 is een nieuw ar tikel toegevoegd, waarbij de deponering wordt geregeld van de licentie-overeenkomsten. c. Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films (Bondsvoorwaarden) De regeling in de Bondsvoorwaarden met be trekking tot de inzending van afrekenstaten en de betaling van filmhuur bleek in de praktijk niet geheel aan de verwachtingen te voldoen, onder meer als gevolg van de omstandigheid, dat de gestelde termijnen in het licht van het huidige handelsverkeer onhaalbaar bleken. Gelet op de standpunten van de Bedrijfsaf deling Filmverhuurders en van de Exploitan- tenraad heeft het Hoofdbestuur een voorstel Cinesol 2-Breda 38

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 40