ingediend tot wijziging van het reglement, in dier voege, dat de termijn voor de indiening van de afrekenstaten en de betalingstermijn met één week is verlengd. Gedurende een overgangstermijn eindigende 6 mei 1981 zal de betalingstermijn nochtans met twee we ken worden verlengd. Het Hoofdbestuurs- voorstel is door de Bondsraad in zijn verga deringvan 10december 1980 aanvaard. d. Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar In 1979 heeft het Hoofdbestuur naar aanlei ding van een nota van de Bedrijfsafdeling Film verhuurders een commissie ingesteld, die tot taak kreeg het Hoofdbestuur van advies te dienen over de vraag, of en in hoeverre op grond van de ontwikkelingen op videogebied aanpassingen van de reglementering, met name van het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar, nodig waren. Op grond van het door de commissie uitgebrachte advies heeft het Hoofdbestuur een wijziging voorgesteld aan de Bondsraad, welke wijziging in de vergadering van 27 februari 1980 is aanvaard. Deze wij ziging heeft onder meer tot doel de exploita tie van films op video door leden-filmverhuur- ders nader te regelen. Daarbij is niet alleen gedacht aan verhuur, doch ook aan verkoop van videocassettes - en in de toekomst van beeldplaten - aan het publiek. De artikelen A en B en 5 zijn dienovereen komstig gewijzigd. e. Reglement op Reclamefilms en Reclame- projectieplaten Het Reglement op Reclamefilms en Reclame- projectieplaten regelde de verzending en door zending van reclamefilms en bijbehorende keu- ringskaarten, evenals van reclameprojectie- platen, op een zodanige wijze, dat tussen de leden-bioscoopexploitanten en de leden van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame exploitanten de desbetreffende regeling tussen bioscoopexploitanten en filmverhuurders in de Bondsvoorwaarden overeenkomstige toepas sing vond. Daar de reciprociteitsbasis met de ontbinding van de N.V.B, is komen te vervallen, is continuering van het reglement onmogelijk gebleken. Het voorstel van het Hoofdbestuur tot intrek king van dit reglement is in de vergadering van de Bondsraad van 10 december 1980 aan vaard. f. Reglement inzake Projectiereclamever- pachting Het Reglement inzake Projectiereclamever- pachting regelde het handelsverkeer tussen le den-bioscoopexploitanten en de-leden van de N.V.B, op basis van exclusiviteit. Vanwege de ontbinding van de N.V.B, heeft het Hoofdbe stuur de Bondsraad voorgesteld de getroffen regeling in te trekken. De Bondsraad heeft dit voorstel in zijn vergadering van 10 december 1980 aanvaard. g. Arbitrage-overeenkomst tussen de N.B.B, en de N.V.B. De Bondsraad heeft op voorstel van het Hoofd bestuur een voorstel aanvaard tot onmiddellijke opzegging van de arbitrage-overeenkomst tussen de Nederlandse Bioscoopbond en de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame exploitanten. Krachtens overeenkomst tussen de N.B.B, en de N.V.B, waren vanaf 12 december 1938 alle geschillen tussen leden van de Bond enerzijds en leden van de N.V.B, anderzijds met uitslui ting van de burgerlijke rechter onderworpen aan de gemengde arbitrage, waarin bij deze arbitrage-overeenkomst was voorzien. Met het besluit tot ontbinding van de N.V.B. kan deze arbitrage-overeenkomst per 10 de cember 1980 als geëxpireerd worden be schouwd. 39

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 41