geweest. Voorts werden 3 gouden brochettes en 13 gouden steekspelden uitgereikt wegens een diensttijd van tenminste 25 jaar en 11 zil veren brochettes en 31 zilveren steekspelden vooreen diensttijd van tenminste 10 jaar. Reglement op het Naamregister In 1980 werden 244 titels voor hoofdfilms ter inschrijving in het Naamregister aangeboden tegen 250 in 1979. Van de ingeschreven film- namen werden er 12 gewijzigd. In zes gevallen konden kwesties tussen filmverhuurders ter zake van rechten op filmtitels door bemiddeling van het Bondsbureau worden opgelost. Arbitrage Alle geschillen tussen de leden van de Neder landse Bioscoopbond en tussen leden en dona teurs zijn met uitsluiting van de burgerlijke rech ter aan Bondsarbitrage onderworpen. In eerste instantie worden zij behandeld door de Com missie van Geschillen; in tweede instantie door de Raad van Beroep. De samenstelling en de werkzaamheid van deze colleges zijn hieronder vermeld. Commissievan Geschillen Voorzitter: J. van Willigen; plaatsvervangend voorzitter: A. J.J. Duyvesteyn. Eerste Kamer: J. van Dommelen, lid-bioscoop- exploitant, en B. H. Wilton, lid-filmverhuurder. Tweede Kamer: Jhr. W. F. van Raab van Can- stein, lid-bioscoopexploitant, en P. M. Buis, lid- filmverhuurder. Derde Kamer: V. N. Reumer, lid-bioscoop exploitant, en Drs. W. J. A. van Roosmalen, lid-filmverhuurder. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de desbetreffende Kamer. Secretaris: Mej. Mr. C. A. Krietemeyer. In 1980 is één geschil (het jaar daarvoor drie) aanhangig gemaakt tussen twee leden bioscoopexploitanten. Ten aanzien van dit ge schil was aan het einde van het verslagjaar nog geen beslissing genomen. Raad van Beroep Voorzitter: Mr. W. L. van der Kolf; plaatsver vangend voorzitter: Mr. P. Y. Hondius. Eerste Kamer: H. Miedema en F. H. W. Wey- schedé, leden-bioscoopexploitanten; J. Arken bouten P. Silvius, leden-filmverhuurders. Tweede Kamer: Mr. P. A. Meerburg en Drs. J. Ph. Wolff, leden-bioscoopexploitanten: W. Hemelraad, lid-filmverhuurder, alsmede een va cature. Secretaris: J. Th. van Taalingen. De voorzitter maakt bij de behandeling van een geschil ook deel uit van de desbetreffende Kamer. In het verslagjaar werd geen hoger beroep aan hangig gemaakt. Roxy 2-Bergen op Zoom 41

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 43