Nationale herdenking Filmvervoer De nationale herdenking vond in 1980 plaats op zaterdag 4 mei. Evenals in voorgaande jaren heeft het Hoofdbestuur de leden verzocht op passende wijze rekening te houden met het ka rakter van de herdenkingsavond. Er is de leden bioscoopexploitanten met name geadviseerd op deze avond tussen 18.00 en 21.00 uur de lichtreclame niette ontsteken. Krachtens de Bondsvoorwaarden vindt de ver zending van het filmmateriaal zowel door de bioscoopexploitanten als de filmverhuurders plaats door middel van een door het Hoofd bestuur aan te wijzen vervoerdienst. In het ver slagjaar is het collectieve filmtransport wederom verzorgd door Van Gend Loos. De verzending geschiedt steeds in de nacht van woensdag op donderdag via een groot aantal lijnen, die zich over het gehele land uitstrekken, waarbij Utrecht als overslagplaats geldt. Er hebben zich in het verslagjaar weinig problemen voorgedaan en er kan worden gesteld, dat het vrij gecompliceer de en omvangrijke filmtransport in het algemeen op zeer bevredigende wijze is verlopen. Aangezien er op feestdagen geen filmvervoer plaatsvindt, heeft het Hoofdbestuur enige speel- weken doen afwijken van het gebruikelijke schema van donderdagtoten metwoensdag. Op 1 juli bestond deze collectieve regeling met Van Gend Loos tien jaar. In zijn algemeen heid moge worden geconstateerd, dat het film transport in het afgelopen decennium zonder haperen heeft plaatsgevonden. Slechts een maal waren de weersomstandigheden (sneeuw en gladheid) van zodanige aard, dat noodvoor- zieningen moesten worden getroffen. Euro Cinema-Spijkenisse 42

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 44