In memoriam Het aantal zaalcontroles is de laatste jaren ge leidelijk sterk uitgebreid. In 1980 zijn zodanige controles bij 133 bioscopen ingesteld tegen 110 in 1979 en 68 in 1978. Er zijn in 1980 bij 164 bioscopen administratieve controles inge steld (151 in 1979 en 170 in 1978). Ondanks de stijging van het aantal zaalcontroles is het aantal administratieve bioscoopcontroles op ongeveer gelijk niveau gebleven, hetgeen mede zijn oorzaak vindt in de omstandigheid, dat bioscopen veel meer dan vroeger bij een centrale administratie zijn ondergebracht. De administratieve controles kunnen hierdoor vlot ter verlopen. Het is verheugend, dat in het af gelopen jaar geen misstanden zijn geconsta teerd. Wel heeft de werkzaamheid van de Re cettecontroledienst aanleiding gegeven tot een aantal correcties van min of meer onder geschikteaard. Technische dienst Gedurende het verslagjaar werden door de technische inspecteur, de heer A. Hovenier 513 (520) technische controles ingesteld, waar van 31 betrekking hadden op de opening van nieuwe bioscopen, terwijl in 76 gevallen adviezen werden gevraagd respectievelijk ge geven ter verbetering van de bestaande outilla- Cinemactueel 3-Bergen op Zoom ge der betrokken bioscopen. De controles vin den plaats uit hoofde van de bepalingen van het Algemeen Bedrijfsreglement en de Bondsvoor- waarden. De sterke toeneming van het aantal bioscoopcontroles gedurende de laatste jaren blijkt een duidelijk positief effect te hebben op de technische functionering. Het euvel der filmbeschadigingen bleef ook in dit verslagjaar de technische dienst frequent bezighouden, hoewel gezegd kan worden, dat er in de tweede helft van het jaar sprake was van een afneming van het aantal schademel dingen. Het valt te hopen, dat deze tendens zich ook in het komende jaar zal voortzet ten. In het verslagjaar overleden de hierna vermel de bedrijfsgenoten: E. S. Alter, oud-directeur van N.V. Spiendal Film; J. A. Beukering, eige naar van Palazzo Theater te Grave; C. J. Jelles, firmant van Firma Refion, oud-firmant van de voormalige Firma Enkhuizer Munt Bioscoop en oud-exploitant van bioscopen te Driebergen, Doorn, Maarssen en Leersum; L. H. J. Luxem- bourg, voormalig eigenaar van Bio-onderne- ming Luxembourg. 44

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 46