57 menlijk. Daarnaast zag men ook gaarne nog een aantal wij zigingen van minder ingrijpende doch wel principiële aard in Statuten en het Reglement van de Afdeling Bioscoopexploi tanten opgenomen. Tenslotte werd van gedachten gewis seld over de problematiek, die ontstaan is ten aanzien van de filmhuurbetalingen. Besloten werd het voorstel van de exploitantenleden in het Hoofdbestuur te steunen, waarbij geen limiet meer wordt gesteld aan het verzenden van rode kaarten en te trachten de termijnen waarbinnen filmhuurbe- taling en verzending van afrekenstaten dient te geschieden, te verlengen. Drie van de vijf bestuursvergaderingen waren in hoofdzaak gewijd aan de behandeling van de agenda's voor de leden vergadering. Daarnaast hield het Bestuur zich tevens bezig met advisering aan de Commissie Nieuwe Zaken betreffen de een aantal aanvragen tot vestiging van nieuwe biosco pen. Gunstige adviezen werden verstrekt ten aanzien van de aanvragen van v.o.f. Phoenix Film te Wageningen respec tievelijk voor een bioscoop in Wageningen en twee theaters te Veenendaal (de laatste twee theaters werden beoordeeld in overleg met het Bestuur van de Afdeling D); het bestuur kon zich eveneens verenigen met de aanvragen tot vesti ging van Royal 4 en 5 in Oss door Cinema Royal Oss B.V., met de aanvraag van Luxor 2 te Oldenzaal van B. Holtslag B.V. en met de aanvraag voor De Koning van Engeland 4 te Hulst door De Koning van Engeland B.V. Tevens diende het Bestuur advies uit te brengen over gelijk tijdig ingediende aanvragen door twee verschillende bedrij ven zowel in Drachten als in Heerenveen. In Drachten vond men de aanvraag van de Groningse Film Onderneming GFO B.V. voor twee nieuwe bioscopen de voorkeur verdienen boven de aanvraag van de Bioscoop Ex ploitatie Mij. (B.E.M.) B.V., zodat werd geadviseerd eerst genoemde aanvraag wel te honoreren en de tweede af te wijzen. Ten aanzien van de twee aanvragen voor Heeren veen, respectievelijk ingediend door de heer M. Osinga en Growi B.V. i.o. gaven de ter beschikking gestelde gegevens het Bestuur te wei-nig inzicht om tot een oordeel te komen. pen - naar de Afdeling D. Eén theater - Schouwburg Luxor - te Bergen op Zoom werd gesloten en er werden 16 nieuwe bioscopen geopend: Luxor 2 te Oldenzaal; Studio te Henge- lo;'t Saentje 1 tot en met 3 te Zaandam; Metro 1 tot en met 3 te Purmerend; Cinemactueel 1 tot en met 3 en Roxy 2 te Bergen op Zoom en Euro Cinema 1 tot en met 4 te Spijker- nisse. (welke gemeente alsdan werd ingedeeld in de Afde- ing C; vóór sluiting van het eertijds daar gevestigde theater was Spijkernisse opgenomen in D). Eén en ander resulteerde in een groei van het bioscooppark in de Afdeling C met 11 theaters, zodat het totaal aantal bio scopen op 31december 160 bedroeg tegen 149 in 1979. 70 Gemeenten behoorden tot de afdeling per 31 december. Algemeen Het aandeel van de Afdeling in de bruto-recette van de tota le Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten bedroeg in 1980 20% tegen 20,3% in 1979, een lichte teruggang derhalve. Tevens moet melding worden gemaakt van het overlijden van de heer C.J. Jelles, in leven bioscoopexploitant te Wor- merveer. Tijdens zijn slotwoord aan het eind van de vergadering van 4 november constateerde de voorzitter dat vooral de laatste jaren de Afdeling C een bloeiende afdeling is geweest. Hoe wel er - mits Exploitantenraad en Bondsraad eveneens ak koord zullen gaan met de voorgestelde structuurwijziging - een eind komt aan het zelfstandige bestaan van de Afde ling, riep hij de leden op zich in te blijven zetten voor de Bondswerkzaamheden, waarbij hij wees op het grote be lang om als gelijkgerichte groep exploitanten gezamenlijk alert te blijven op toekomstige ontwikkelingen. Tenslotte werd een gunstig advies verstrekt (gezamenlijk met het Bestuur van de Afdeling D) ten aanzien van de vestiging van een autobios in Schaesberg ingediend door Autokino Fonke B.V. i.o. Uit bevenstaande blijkt dat de uitbreiding van het Neder landse bioscooppark zich - na de explosie in de Afdeling B in 1978 en A in 1979- thans voor een groot deel concentreerde in de Afdeling C. Hiervan getuigt ook het aantal openingen in het verslagjaar, waarover hierna wordt bericht. Aan het eind van 1980 was het Bestuur als volgt samen gesteld: H. Miedema, voorzitter; Drs. CA. Voskuil, vice-voorzitter; W.C. Wertwijn, penningmeester alsmede Drs. M. Sanders en G. Schepel, leden. Gedelegeerde in de Bondsraad was de heer P. Vink. Als secretaris fungeerde mevrouw M.C. Snijder van Wissenker- ke. Samenstelling van de Afdeling Ook dit jaar weer vonden een aantal mutaties plaats in de samenstelling van de Afdeling, zowel in de indeling van de gemeenten als in het aantal bioscopen in de Afdeling C. Per 1 juli werden de gemeenten Ede, Hellevoetsluis en Texel (Den Burg) vanuit de Afdeling D ingedeeld in de Afdeling C, totaal 4 bioscopen. Vanuit de afdeling verdween Delft - met zes theaters - naar de Afdeling B en Valkenburg - 2 biosco-

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 58