60 Examens Op 12 december 1979 zijn in Amsterdam de gebruikelijke operateursexamens afgenomen. De belangstelling was ook hier groter dan in voorgaande jaren. Er meldden zich in to taal 66 kandidaten, tegen 62 in 1978 en 57 in 1977. Voor het examen ter verkrijging van het Praktijk Certificaat waren 52 gegadigden, tegen 33 in 1978 en voor de vakken ter verkrijging van het diploma A/B verschenen 13 kandida ten, tegen 9 in 1978. Er werden tenslotte 33 Praktijk Certificaten behaald, tegen 23 in 1978, terwijl 16 kandidaten gedeeltelijk en 3 geheel moesten worden afgewezen. Bij het examen ter verkrijging van het diploma A of B waren de resultaten minder goed. Slechts 2 kandidaten behaalden het diploma A en eveneens 2 het diploma B, terwijl 9 kandi daten geheel of gedeeltelijk moesten worden afgewezen. Eén kandidaat meldde zich uitsluitend voor het speciale Brandweerexamen en slaagde hiervoor. In totaal slaagde circa 60% van de kandidaten, hetwelk ten opzichte van de ruim 80% in 1978 geen al te best resultaat kan worden genoemd. Vooruitzichten Wij menen te mogen stellen dat er tekenen zijn die wijzen op een wat grotere belangstelling voor de vakopleiding, het geen duidelijk te maken heeft met het huidige tijdsbeeld. Ook het aantal vragen over het gereedkomen van de ver eenvoudigde cursus die het vroegere tweede deel van de schriftelijke operateurscursus gaat vervangen, is in de loop van het jaar toegenomen. Er is derhalve bij de schrijvers van de desbetreffende onder werpen druk uitgeoefend om de te verrichten werkzaamhe den zoveel mogelijk te bespoedigen en het zag er tegen het einde van het verslagjaar duidelijk naar uit dat in het volgen de cursusjaar, althans met de vakken elektrotechniek en Voorschriften Elektrotechniek in de vereenvoudigde vorm zou kunnen worden gestart. Zoals in het begin van het verslag reeds werd vermeld geldt dit ook voor de vierde C-cursus, hetgeen betekent dat het volgende cursusjaar een bedrijvige periode zou kunnen gaan worden. L. Claassen, secretaris

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 61