Arbitrage het Bondsbureau aan te melden. Vernietiging ge schiedt vervolgens onder toezicht van medewerkers van het Bondsbureau bij een gemeentelijk vuilver- brandingsbedrijf. Ten behoeve van de licentiehouders worden in deze gevallen vernietigingscertificaten af gegeven. Reglement op het naamregister In 1989 werden 112 titels voor hoofdfilms ter inschrij ving in het naamregister aangeboden. Van de inge schreven filmnamen werd er één gewijzigd. In het verslagjaar werd een viertal geschillen bij de Commissie van Geschillen aanhangig gemaakt. De commmissie heeft, ter behandeling van deze geschil len zes zittingen gehouden. Ook dit jaar was het voor zitterschap van de commissie in handen van mr. H. C. Bitter. Het secretariaat berustte bij mr. J. H. M. Arnolds. Het Bondsbureau Het Bondsbureau fungeert als algemeen secretariaat van de organisatie. Het verricht tevens secretariaats- werkzaamheden ten behoeve van enige instellingen waarmee de Bond betrekkingen onderhoudt, zoals de Stichting Productiefonds voor Nederlandse Films, de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel en de Stichting Video Veilig. Bo vendien verzorgt het bureau de administratie van de afrekenstaten van de bioscopen, onder meer met het oog op de vaststelling van de Buma-bijdrage en de Bondscontributie. De aldus verkregen gegevens wor den tevens aangewend ten behoeve van de statistiek en ten dienste van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Het Bondsbureau stond onder leiding van de Algemeen Secretaris de heer H. J. A. Tijssen. Foyer Bellevue Hengelo 20

Jaarverslagen | 1989 | | pagina 21