Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten 1 m Gedurende MEDIA I hadden de projecten per jaar vastgestelde budgetten, waarbij een betrekkelijke vrijheid bestond om deze te besteden. Vanaf MEDIA II (1996-2000) is dat anders: voor ieder afzonderlijk project kunnen in beginsel door elke, daarvoor geschikte organisatie voorstellen worden ingediend. Dat heeft geleid tot een grote administra tieve last en onzekerheid over de continuïteit. Laatstgenoemde is soms ook in gevaar gebracht door het uiterst trage en formalistische betalings systeem van de Europese Commissie. complementariteit van Europese en nationale steun maatregelen. Helaas moest worden geconstateerd dat de wijze waarop het verslag over dit onderwerp was geformuleerd, bij diverse deelnemers tot veel kritiek heeft geleid. (Een notitie daarover is door de heer Wolff naar de UNIC gestuurd.) In 2003 zijn er voor het eerst ook cursussen voor exploitanten gehouden buiten de oorspronkelijke plaats Ebeltoft in Denemarken. In 2004 wordt op dat gebied met name aandacht gegeven aan de toekom stige Lid-Staten in Centraal- en Oost-Europa. Het European Cinema Yearbook 2002 werd, zoals gebruikelijk, gepresenteerd tijdens de Berlinale in februari. Media Salles', zoals steeds goed bezochte seminar vond plaats op de eerste dag van Cinema Expo te Amsterdam in juni. De daarin gehouden voordracht van dr. J. Ph. Wolff over de relatie tussen successen van nationale films en totaal bioscoopbezoek is bewerkt tot een artikel in het Europa Cinema Journal, dat tijdens de Berlinale in 2004 is verschenen. Op 17 jan. heeft dr. J. Ph. Wolff, daartoe uitgenodigd, namens Media Salles deelgenomen aan het congres t.g.v. het tienjarige bestaan van het Audiovisual Observatory van de Raad van Europa en de Europese Commissie te Straatsburg. Het onderwerp daarvan was het streven naar meer doorzichtigheid van de Europese filmmarkten. Opmerkelijk is dat de richt snoeren van de NMa deze doorzichtigheid juist beperken. In november 2003 vond het audiovisuele congres in Taormina (Sicilië) plaats, met o.a. als onderwerp de Space Hengelo 13

Jaarverslagen | 2003 | | pagina 13