Nederlandse Vereniging van Speelfilmproducenten het Fonds gesproken over de Kunstenplanperiode 2005-2008. De NVS plaatste opnieuw kanttekeningen bij de regierol die het Fonds in toenemende mate in het productieproces claimt. Speelfilmbeleid bij Publieke Omroep In 2003 verslechterde de positie van de onafhanke lijke speelfilmproducenten ten opzichte van de publieke omroep nogverder. Steeds meer individuele omroepverenigingen wilden vanwege bezuinigingen niet meer in speelfilms participeren. Tevens werden omroepen vanwege de grote druk op de kijkcijfers terughoudender om deel te nemen in artistieke films. Het 'lokettenprobleem' en ook de onheldere programmering van Nederlandse speelfilms en Tele- films bleven knelpunten. De uitkomst van een gesprek in november tussen vertegenwoordigers van de filmsector en een van de nieuwe leden van de Raad van Bestuur van de Om roep, was voor de sector weinig hoopgevend. Om- roepbreed genrebeleid zou er voorlopig niet komen, zo bleek. De staatssecretaris van Cultuur kwam de speelfilmsector te hulp door de Publieke Omroep in november 2003 in de Mediabegrotingsbrief schrifte lijk te verzoeken om een uitgewerkt plan voor de samenwerking met de filmsector inzake speelfilm, een verzoek dat ze begin 2004 nog eens zou herhalen. Federatie Filmbelangen Eind 2003 startte de Federatie Filmbelangen met een interne evaluatie van het functioneren van de eigen organisatie. De NVS sprak de wens uit om in de aansturing van de Federatie met een overzichte lijker aantal, meer gelijkwaardige partijen te willen samenwerken. De NVS stelde voor om de aangeslo tenen in een aantal clusters te groeperen en dit op termijn te laten uitmonden in een nieuw bestuurlijk model. De discussie hierover werd in 2004 voortge zet. Eind 2003 vertrok de directeur van de Federatie, en werden haar taken waargenomen door het Fede ratiebestuur. Uittreding NFC In het verslagjaar maakte de NVS aan de NFC kenbaar om per 31 december uit de NFC te willen treden. Reden was dat de vernieuwde NVS behoefte had om een tijd op eigen benen te staan en ook dat voor de toe komst nieuwe vormen van samenwerking met de voormalige partners moesten worden beproefd. In december 2003 kwamen de directeuren en delegaties van de besturen van NVB en NVS, alsmede van NVF en NVS voor het eerst bijeen om te bespreken wat hun gezamenlijke bijdrage aan het nieuwe Film- stimuleringsbeleid zou kunnen zijn. Tot besluit Het jaar 2003 was turbulent voor de NVS. De shake out die was voorzien vond plaats, en zorgde ervoor dat de huidige leden kunnen worden gerekend tot de harde kern van speelfilmproducerend Nederland. Er is een sterke wens tot modernisering van imago, sfeer en mentaliteit van het Nederlandse producen tencorps. De NVS wil een vereniging zijn waar open heid, collegialiteit en professionaliteit de boventoon voeren. Een van de manieren om dit te bereiken is dat leden elkaar vaker ontmoeten tijdens inhoude lijke discussies en evenementen. De NVS vertaalt het begrip 'professionaliteit' daarnaast in het opbouwen van een sterk netwerk met alle voor bioscoopfilm relevante spelers in de sector, en door met visie en de organisatie van inhoudelijke debatten een actieve bijdrage te leveren aan het toekomstige filmbeleid. Hoe leden van de NVS in toekomst nog meer profijt van hun lidmaatschap kunnen hebben, is een van de uitdagingen voor de komende jaren. Het bestuur bestond uit: Stienette Bosklopper - voorzitter Mare Bary - vice-voorzitter Martin Lagestee - penningmeester Matthijsvan Heijningen Michiel de Rooij Jeroen Beker Vacature Leden die zich aanmeldden: Riba Filmproducties Erelid: Wim Verstappen Erelid per 12 mei 03 Leden die opzegden: Argus Film Produktie Big River Pictures Corona Pictures Graniet Film BV Jordaan Film Kasander Film Company Molenwiek Odusseia Films Rebel Film Productions Rocketta Film SOLFilmproductions Stonewood Communications Leden: Added Entertainment Bos Bros. Film TV Cadenza Films BV Catapult Productinos Circe Films Egmond Film &TV First Floor Features Fons Rademakers Production (Erelid) Fu Works Get Reel Productions IJswater Films Isabella Films Lagestee Film BV Lemming Film BV Lowland Holding BV M&B Films BV Metropolitan Pictures

Jaarverslagen | 2003 | | pagina 18