Algemene Informatie 01 Bedrijfstakpensioenfonds voor het film- en bioscoopbedrijf in Nederland Hoofdlijnen nieuwe pensioenregeling per 1 januari 2006 Alle bioscoopondernemingen en filmdistributeurs, vallen wettelijk verplicht onder de pensioenregeling voor het Film- en Bioscoopbedrijf. De pensioenregeling wordt uitgevoerd door de Stichting Bedrijfstakpensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf. Als gevolg van nieuwe wetgeving hebben CAO partijen eind 2005 besloten de pensioen en vut regeling binnen de bedrijfstak aan te passen. Daarbij is uit het oogpunt van gelijke behande ling gekeken naar een zo eerlijk mogelijke verdeling van de lasten en een zo glooiend moge lijke overgang tussen de uittredingsmogelijkheden in de nieuwe regeling in vergelijking met die van de huidige regelingen. Dit heeft ook tot een aanpassing in de huidige VUT-(overgangs)regeling geleid. Gaat de huidige pensioenregeling nog uit van pensionering met 62 jaar, vanaf 1 januari 2006 moet als uitgangspunt een pensioenleeftijd van 65 jaar worden genomen. Wel kan de deelnemers structureel uitzicht worden geboden op uittreding op leeftijd 63. Zo kan een deel van de meeropbouw (als gevolg van de nieuwe regeling), op leeftijd 65 gebruikt worden om door middel van uitruil toch eerder met pensioen te gaan. Gaan we uit van ongeveer eenzelfde pensioenuitkering als voorheen op 62 jaar kon worden genoten, dan kan de gemiddelde uittredingsleeftijd nu 63 jaar zijn. In de nieuwe regeling wordt een franchise 10.055,- geïntroduceerd. Opbouwpercentage ouderdomspensioen wordt 1,87%. Opbouwpercentage nabestaandenpensioen bedraagt 1,31%. Het maximum loon voor de pensioenregeling wordt verhoogd naar 110.000,- Werknemers geboren voor 1950 die nu onder de overgangregeling vallen, blijven van de vutregeling gebruik maken, de premies zijn fiscaal vrijgesteld. Werknemers geboren in 1950 worden met terugwerkende kracht onder de pensioen regeling met leeftijd 62 gebracht en zullen ook opbouw prepensioenrechten verkrijgen. nternational www.ticket-international.com Your professional ticketing concession partner NVB NVF 09

Jaarverslagen | 2006 | | pagina 8