STICHTING FILMTRANSPORT 20 bandbreedtes met elkaar gedeeld worden. Zo kan de totale capaciteit binnen het netwerk zo optimaal mogelijk worden gebruikt. Gestart wordt met een minimum van 10 MB (not overbooked). Per aansluiting zal in de loop der tijd een zo optimaal mogelijke mix (tussen glas of koper én capaciteit) worden gegarandeerd tussen het wekelijks variërende vo lume dat afgeleverd moet worden en de transmissietijd die hiervoor nodig is. Eigen datawarehouse Het datawarehouse is een grote verzameling van speciaal voor dit doel bestemde computers (zogeheten servers). Deze servers worden in een speciaal ingerichte en goed beveiligde omgeving ondergebracht. Het datawarehouse kent onder andere de volgende processen: - Aanleverproces: digitale content wordt bij aangesloten toe leveranciers, depots en/of distributeurs door de Filmdienst digitaal opgehaald en geplaatst in het eigen gedeelte van de distributeurs in het datawarehouse. - Uploadptoces: er bestaan mogelijkheden om digitale mate rialen op digitale dragers aan te bieden waarna deze door de Filmdienst in het eigen gedeelte van de distributeurs in het datawarehouse worden geplaatst. - Warehouseruimte: binnen het datawarehouse beschikt ie dere distributeur over een eigen opslagruimte. Deze is alleen voor hem toegankelijk. Digitale bestanden in deze ruimte hebben als doel om aan het fllmtransport te worden aange boden. Dit gebeurt via de gebruikelijke, wekelijkse boekin gen (let op het gebruik van de juiste codes). Dit hoeft niet specifiek de huidige speelweek te zijn. Het is ook mogelijk om digitale bestanden pas in een van de volgende speelwe- ken te (her)gebruiken. De distributeur zal samen met de Filmdienst zorgdragen voor een effectief en efficiënt gebruik van de beschikbare digitale ruimte. Digitale bestanden die niet meer worden gebruikt, worden overgeplaatst naar het digitale archief van de distributeur. - Distributeursarchief: dit archief zal, per distributeur, be standen bevatten die niet meer voor transport wonden ge bruikt. Dit archief zal de bestanden maximaal twee speelwe- ken bewaren. Daarna worden de bestanden uit het archief verwijderd. Het opnieuw gebruiken van verwijderde bestan den zal geschieden via het aanleverproces van het dataware house. Digitale postzakken Op basis van de wekelijkse boekingen worden de digitale bestanden, die getransporteerd moeten worden vanuit de warehouseruimte van een distributeur, opgeslagen in de digitale postzakken van de desbetreffende theatets. Vanuit de digitale postzakken worden bestanden overgezet naar de digitale filmkluizen in de theaters. Het moment waarop dit gebeurd is afhankelijk van de infrastructurele netwerkoplos singen. Als uitgangspunt gelden de leveringstijden van het huidige nachttransport. Na afloop van een speelweek wor-

Jaarverslagen | 2009 | | pagina 19