'I FJ DIGITALISERING VAN DE NEDERLANDSE CINEMA 25 'Geconstateerd werd dat de technologische, digitale verandering niet mag leiden tot het sluiten van veel bioscopen en filmhuizen.' '1JH HMR1 Vaste Kamercommissie OCW in een Algemeen Over leg (AO) de brief Cultuur en Economie 2009, Waarde van Creatie. Voorafgaand hieraan stuurden de directeu ren van het sectorinstituut en de NVB gezamenlijk een brief aan de bewindslieden van Economische Zaken en OCW waarin zij verzochten het in Utrecht geformu leerde voorstel op te nemen in het beleid voor het 'ver sterken van digitale en fysieke infrastructuur en regio nale speerpunten'. Tijdens het AO kondigde de PvdA een motie aan met daarin een pleidooi voor publiek/ private investeringen. Een meerderheid verklaarde zich voorstander van deze motie. Staatsecretaris Heemskerk zei toe met de sector in gesprek te zullen gaan en de Tweede Kamer hierover voor kerst te zullen berichten. Het onderwerp was zogezegd op de (politieke) agenda gezet. Aan het film- en bioscoopbedrijf om hier nader inhoud aan te geven met als doelstelling een efficiënte transitie naar een sectorbrede digitalisering, met opti male netwerkeffecten en het voorkomen van splitsing tussen marktsegmenten. De opdracht voor 2010 Uiteindelijk heeft het sectorinstituut een projectgroep in het leven geroepen die het uitvoeringsplan voor de digitalisering verder zal uitwerken. Mede in verband met de tijdsdruk (en complexiteit van de materie) zal een extern adviesbureau in de arm worden genomen die onder andere de financiële doorrekeningen maakt. De benodigde tijd om te komen tot een implementa tieplan wordt geschat op zes maanden. Voorjaar 2010 moeten we meer weten over deze enorme verandering voor onze branche. ,1 m

Jaarverslagen | 2009 | | pagina 24