STICHTING FILMONDERZOEK 'Filmonderzoek hoopt door het uitvoeren van onderzoek een algemeen inzicht in de filmsector te geven.' De Stichting Filmonderzoek doet marktonder- zoek naar de Nederlandse en internationale filmsector. Ze doet dat op uiteenlopende terreinen, zowel op het gebied van distributie en vertoning als productie. De stichting streeft ernaar om concrete informatie te leveren waarop wel overwogen beslissingen gebaseerd kunnen worden, en geeft daarbij desgevraagd advies. Filmonderzoek hoopt door het uitvoeren van onderzoek bovendien een algemeen inzicht in de filmsector te geven. Ze hoopt hiermee de filmindustrie als bedrijfstak te versterken. De medewerkers van de stichting doen dit onder andere door regelmatige onderzoekspresen- taties op bijeenkomsten en vergaderingen. Filmonderzoek maakt gebruik van kennis en expertise uit de filmsector zelf. Dit komt doordat Filmonderzoek in direct conract staat met deze bedrijfstak. Zo bestaat het bestuur van de stichting gro tendeels uit mediadeskundigen. Totstandkoming De stichting kent haar oorsprong in 1993. In dat jaar richtte de NFC, op initiatief van J.Ph. Wolff en San Fu Maltha, een semiautonome onderzoeksafdeling op. Begin 2004 werd Stichting Filmonderzoek verzelfstandigd. Hiermee kon de continuïteit veilig worden gesteld van gespecialiseerd onder zoek in het belang van de brancheorganisaties. Ook werd er samengewerkt met de Universiteit Utrecht en de Profes sional School of the Arts (PSAU). In 2008 betrok de stich ting een eigen kantoor in Utrecht. Er werd een projectleider aangesteld voor de realisering van de eerste, zelf uitgevoerde Bioscoopmonitor. Dit jaarlijkse onderzoek naar consumen tengedrag van bioscoopbezoekers wordt uitgevoerd in op dracht van de NVF en de NVB. Inmiddels heeft de stichting een tot en met 2013 lopend samenwerkingsconvenant afge sloten met de NVF en de NVB. Terugkerende onderzoeken Naast de jaarlijks terugkerende Bioscoopmonitor, evalueert de stichting sinds 2006 de 2-voor-l-actie (Filmweken) in een uitgebreid evaluatierapport voorzien van deskresearch en publieks- en bevolkingsonderzoek. Ook wordt elk jaar voor het Filmfonds de uitgave Film Facts Figutes of the Netherlands gerealiseerd met statistische gegevens van de Nederlandse filmproductie en -distributie. Onderzoeksgebied Het onderzoeksveld van de stichting betteft de film- en bioscoopbranche, die deel uitmaakt van een verdichte vrije- tijdsindustrie. De Nederlandse vrijetijdsindustrie is sterk ontwikkeld omdat de viaag groot is. Consumenten worden steeds veeleisende! en zijn op zoek naar 'rijke' ervaringen en belevenissen. Deze dynamische industrie heeft daardoor te maken met flinke concutrentie, hoge verwachtingen en constante vernieuwing. Ook in de film- en bioscoopsector vinden in hoog tempo technologische ontwikkelingen en innovaties plaats, zoals de digitalisering van zowel productie, distributie als vertoning. Het is de taak van Stichting Film onderzoek om hier gericht en vakkundig op in te spelen. Organisatie en contactgegevens Bestuur Dr. Joachim Ph. Wolff, voorzittet Olav Nooy, BA, penningmeester Drs. Edward J. Borsboom Drs. Paul Verstraeten Drs. Frans W. Bosboom Onderzoeksteam en ondersteuning Dimitri Lahaut, MSc, projectleider en onderzoeker Dr. Joachim. Ph. Wolff, supervisor en onderzoeker Jorien Scholtens, MA, ambtelijk secretaris en onderzoeker e-mail: info@filmonderzoek.nl website: www.filmonderzoek.nl website: www.moviepanel.nl Foto (pagina 13 -links-): Het onderzoeksteam van Stichting Filmonderzoek. JAARVERSLAG 2009 NVB/NVF

Jaarverslagen | 2009 | | pagina 25