DIGITAAL FILMDEPOT "De prijs voor innovatie in het NL filmbedrijf gaat wat mij betreft in 2009 naar Film depot", aldus een filmtheatermedewerker op Twitter' De prijs voor innovatie in her Nederlandse film bedrijf gaat wat mij betreft in 2009 naar Filmdepot', aldus een filmtheatermedewerker op Twitter aan het einde van het genoemde jaar. 2009 was niet alleen het jaar van de doorbraak van het bijzondere fenomeen dat Twitter heet, maar ook het jaar waarin het Filmdepot aansloeg. Filmdepot.nl werd gelanceerd in oktober 2008, op initiatief van NVF-voorzitter Wilco Wolfers en NVF-directeur Mi- chael Lambrechtsen. Het doel is om ervoor te zorgen dat de digitale filminformatie van films van de NVF-leden op een overzichtelijke en complete wijze wordt aangeboden aan bio scopen, filmtheaters en de (film)pers. De informatie was tot op dat moment al wel beschikbaar, maar veelal alleen via de websites van de filmdistributeurs of via partijen die bewerkte content aan de markt aanbieden. Met de komst van het Film depot werd het mogelijk om met één loginnaam en wacht woord toegang te krijgen tot alle relevante informatie van een film, zoals hoofdrolspelers, synopsis, Kijkwijzer-classificatie, filmposter en trailer. Daarmee werd in belangrijke mate tege moet gekomen aan de wens van gebruikers om op een snellere manier toegang te hebben tot alle data. Bovendien werd er een flinke stap gezet om te voorkomen dat de incorrecte filmin formatie door copy-pasten overal en nergens op het Internet opduikt. Filmdepot.nl, dat in opdracht van de Stichting Digitaal Film depot NVF wordt beheerd door Filmtaal en technisch wordt verzorgd door Technicolor, voorziet duidelijk in een behoefte. Dat blijkt niet alleen uit het aantal afnemers en de download statistieken, maar ook uit de reacties uit het veld. Het zijn deze reacties die er onder meer voor hebben gezorgd dat het Filmdepot zich blijft onrwikkelen en dar de filmpers bijvoor beeld tegenwoordig ook de persvoorstellingen kan raadplegen via het Filmdepot. Hoe waardevol het Filmdepot in 2009 ook al is geweest, de dienst is nog niet uitontwikkeld. In het voorjaar van 2010 is een aanpassing doorgevoerd die het mogelijk maakt om data bases te koppelen met het Filmdepot. De informatie uit het depot is daardoor vrijwel direct zichtbaar op de website of in het kassasysteem van bioscopen. Een andere stap voorwaarts is de realisatie van streaming video. Dit maakr dat trailers stre- amend beschikbaar zijn voor exploitanten en (film)media. Wie weet, wellicht zorgt deze uitbreiding er wel voor dat het Filmdepot eind 2010 daadwerkelijk een innovatieprijs in ont vangst mag nemen. Jeroen Huijsdens Hoofdredacteur Filmdepot

Jaarverslagen | 2009 | | pagina 29