INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER !t 10 meisje" in het Theater Tuschinski in reprise zou worden vertoond; dat gedaagde eveneens heeft erkend, dat het aanvankelijk in de bedoeling lag de tweede vertconning van genoemde film te doen plaatsvinden in het Roxy Theater te Am sterdam; dat dit bovendien kan worden opgemaakt uit de door ge daagde op 19 Mei aan eischeres gezonden z.g. databevesti- ging, waarbij als auteursprijs voor meergenoemde film ter vertooning in het Luxer Theater van eischeres te Amsterdam is vermeld de prijs, die in het contract d.d. 7 April 1948 wordt genoemd voor vertooning der films na het Roxy Theater te Amsterdam; dat vaststaat, dat eischeres bij het contract van 7 April 1938 aan gedaagde een aantal films in z.g. tweede, resp. derde en volgende vertooningen te Amsterdam heeft af gestaan; dat, aangezien de film „Honderd mannen en een meisje" reeds eerder in het Theater Tuschinski is vertoond, het opnieuw ter vertooning brengen van deze film in hetzelfde theater beschouwd moet worden als een z.g. reprise en niet als een z.g. tweede-week-vertconing; dat vaststaat, dat bij het aangaan van de overeenkomst niet tusschen partijen is overeengekomen, dat gedaagde ge rechtigd zou zijn de betreffende films, voordat zij aan eischeres werden geleverd, voor reprise-vertooningen aan andere theaters af te staan; dat het derhalve zou indruischen tegen letter en geest van het op of omstreeks 7 April 1938 tusschen partijen gesloten contract, indien gedaagde de film „Honderd mannen en een meisje" voor een z.g. reprise aan het Theater Tuschinski te Amsterdam zou leveren, voordat eischeres de gelegenheid heeft gehad genoemde film in haar theaters te vertoonen; dat gedaagde derhalve niet gerechtigd moet worden geacht de film „Honderd mannen en een meisje" andermaal ter vertooning in het Theater Tuschinski te Amsterdam af te staan, voordat eischeres genoemde film in haar diverse thea ters te Amsterdam op de daarvoor overeengekomen data zal hebben vertoond, met dien verstande, dat gedaagde wel gerechtigd moet worden geacht de film, hetzij in het Roxy Theater, hetzij in het Passage Theater te Amsterdam te doen vertoonen, voordat zij deze film ter vertooning afstaat aan eischeres; dat gedaagde moet worden veroordeeld in de geschilkosten, bedragende 20. De Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) heeft in haar zitting van 18 Mei j.1. cm. nog het volgende vonnis gewezen: Inzake het door de NV Nederlandsche Maatschappij voor Cinematografie Filmfabriek „Polygoon", gevestigd te Haar lem, op 25 Maart 1938 aanhangig gemaakt geschil contra de Firma Serlie, gevestigd te Enschedé, dat de vordering van eischeres (Polygoon) moet worden toegewezen en gedaagde (Serlie) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen bewijs van kwijting aan eischeres te betalen het gevorderde bedrag ad alsmede in de geschilkosten, bedragende ƒ20. met dien verstande, dat dit bedrag als volgt kan worden betaald: op 7 Juni 1938 benevens ƒ20.geschilkosten; op 21 Juni 1938 op 5 Juli fzulks op grond van de overweging: dat gedaagde heeft erkend het gevorderd bedrag schuldig te zijn en een betalingsregeling heeft voorgesteld zooals nader omschreven in de uitspraak, waarmede eischeres zich accoord heeft verklaard; dat derhalve de vordering behoort te worden toegewezen. De Commissie heeft voorts bepaald, dat, indien gedaagde op eenigen hiervoren bedoelden datum in gebreke zou blijven met de betaling van een termijn, zonder nadere sommatie de boycot te zijnen opzichte zal worden uitgevaardigd, in welk geval tevens het geheele alsdan resteerende bedrag in eens opvorderbaar zal zijn. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 10 Augustus a.s. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 30 Juni 1938 Ik zal handhaven Profilti 30 De wildeman Lumina 1 Juli Het schip der vervloeking Fox 1 Roover s symphonie Monopole 1 De cnnoozele Film Trust 4 Katia Nederland 4 Een groot schandaal Warner 5 Een Nederlander ziet Stockholm Victoria 5 Rijpende jeugd 5 Sonate L.C.B. Filmdistr, 5 De avonturen van Tom Sawyer 5 Blokkade 5 Die verduivelde waarheid L.C.B. Stand f. 5 De weerprofeet 6 De gouden kooi Metro 6 Gele koorts 6 IJsco-toeristen 6 Golddiggers in Parijs Warner 6 Sing as you swing Firn Film 7 Wapenzusters Actueel Film 7 Chéri-Bibi ii t( 7 De kuische Suzanna lt r. 8 Zeeschuimers Paramount 8 De speler van New-York 8 Duivelswater 8 Dieven in Arizona! 8 Cassidy is opstandig 8 Jij en ik 8 Bulldog Drummond neemt revanche 8 Cassidy kiest partij 8 Het spoor der verschrikking 8 Ridder Cassidy 8 Cassidy stelt de wet 8 Als 't kindje binnenkomt... Warner 11 Een fideel stel Ifa H De geheimen van een Fransche kostschool 11 Fernandel als rebel 12 Ik ben de wet R.K.O. Radio 12 De schaakspeler Univ. Film Ag. 12 Un de la légion 13 Verzekering dekt de schade Filmex 13 Spotternij en zetternij 13. De Saint in New York 14 De kroegbaas Metro 14 Famile Zangvogel 14 Kind-vrouwtje 14 Lord Jeff 14 Liefde op 't eerste gezicht 14 Lange vingers 14 Vader en zoon 14 Zijn tweede huwelijk 28 Mannen zonder zon Victoria Film 28 Een modern huwelijk Warner 29 Witte vanen

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 12