roemdheden, die met name genoemd waren, was het immers vaststaand, dat zij op het filmbal aan wezig, zouden zijn, terwijl bovendien de avond in tjn geheel, dank zij uitzonderlijke attracties, een apart amusement zou beteekenen. Het feit heeft zich echter voorgedaan, dat de bekende buitenlandsche sterren, wier komst was aangekondigd, „achter de wolken" zijn gebleven en de weinigen, die wel acte de présence gegeven hebben hoe verdienstelijk wellicht ook op een enkele uitzondering na, in de filmwereld voor artisten van het tweede plan doorgaan. Zelfs waren er onder, wier namen voor de meeste be zoekers een geheel nieuwen klank hadden. Wij zijn al weer de laatsten, om hier zelfs maai den indruk te wekken, dat er van misleiding ike is geweest, te meer omdat wij nu eenmaal Weten, wat zoo al aan een dergelijke organisatie tzit. De bezoekers daarentegen geven zich van dii laatste geen rekenschap en behoeven dat ook niet te doen, Zij hebben een hoogen prijs betaald en hebben er daarom recht op, waar voor hun geld te zien. Deze waar nu was al uiterst poover en ld in ieder geval in geen verhouding tot den toegangsprijs. Het spijt ons te moeten zeggen, dat vele aanwezigen ontgoocheld waren en niet het gevoel van zich konden afzetten, lichtelijk bij den neus genomen te zijn. Ook de attracties, waar mede zoo hoog van den toren was geblazen, heb- l,ri, ii-leurgesteld en zelfs de dansen van de film- n i Marika Rökk, die als een hoogtepunt op het ramma waren aangekondigd, zijn rustig ach terwege gebleven. Bij een dergelijk verloop van zaken moet er iets gehaperd hebben aan de organisatie en hebben, di initiatiefnemers of wel een te zware taak op zich genomen, of deze taak onderschat. Datgene, wat een grootscheepsche reclame had kunnen zijn voor de film, is op deze wijze een manoeuvre ge worden, waardoor wellicht niet de film, maar in ieder geval het filmbedrijf, (dat natuurlijk met de organisatie vereenzelvigd wordt), de betreffende bezoekers op een vervelende wijze tegen zich hei 11 ingenomen. Er is hier een faux pas begaan, die moeilijk te herstellen is. Ook de conférence gedurende dien avond was van dien. aard, dat zij de film allerminst eer heeft aangedaan en dezerzijds twijfel is gerezen, of ver schillende menschen, die aan de uitvoering van de plannen hebben medegewerkt, wel voldoende ter zake kundig waren. Hoe het zij, het Hoofdbestuur heeft van zijn besluit, om zich in het betreffend comité -te doen vertegenwoordigen, niet veel plezier beleefd, In de toekomst zal het zich daarom terdege beraden, alvorens medewerking te verleenen aan plannen als de onderhavige of aan die, welke daarmede op één lijn kunnen worden gesteld. Wij hebben van het filmbal geleerden om te leeren is men nooit te oud. OVERGANGSBESLUIT VAN 1 FEBR. 1937 Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergadering besloten toestemming als bedoeld sub b van het Overgangsbesluit d.d. 1 Februari 1937 te verleenen aan: den heer H, C. v. d. Waarden te Tilburg voor het gaan cxploiteeren van een nieuw te bouwen bioscoop aan de Willem Il-straat aldaar; de heeren Gebr. Benner te Bergen op Zoom voor het gaan exploiteeren van het Luxor theater in Steenbergen; N.V, Gofilex te Leiden voor de voortzetting van de N.V. Filmafdeeling van het Centraal Bureau voor de K SA. aldaar. den heer P. van Twisk te den Helder, voor het overnemen en exploiteeren van de bioscoop „de Pont" te Velsen; de NV, Alphia Film te Alphen aan den Pijn, voor het gaan exploiteeren van een nieuwe bio- si oop in Uithoorn. AANVRAGE LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap van den Bond heeft zich aangemeld de NV, Vreeburg Bioscoop te Utrecht, exploiteerende de Vreeburg bioscoop aldaar; de N.V. Gofilex te Leiden, exploiteerende de filmafdeeling van het Centraal Bureau voor de K.S.A. aldaar. Eventueele bezwaren tegen toelating moeten vóór of uiterlijk, op 8 Augustus a.s. schriftelijk bij het Hoofdbestuur zijn ingediend. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van den Bond zijn toege laten; Mevr. Wed. Dekker-Noorduyn te Velsen, die aldaar een nieuw te bouwen bioscoop zal gaan exploiteeren; de heer M, Tas te Amsterdam, die gaat exploi teeren de bioscoop „De Roskam" te Weesp.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 4