EERSTVOLGEND OFFICIEEL ORGAAN In de maand Augustus zal het Officieel Orgaan, evenals zulks in Juli het geval is geweest, slechts één maal verschijnen. Het eerstvolgende nummer komt dus per 1 Sep tember a.s. uit, BUITENGEWONE LEDENVERGADERING Op Maandag 11 Juli j.1. is in een der zalen van hotel Krasnapolsky te Amsterdam onder Voor zitterschap van den heer C. S. Roem een Buiten gewone Ledenvergadering van den Nederlandschen Bioscoop-Bond gehouden. De vergadering was matig bezocht. De notulen van de op 2 Mei j.1. gehouden jaar- lijksche Ledenvergadering werden met algemeene stemmen goedgekeurd.Tot leden van de Commissie tot het nazien van de notulen dezer Buitengewone Ledenvergadering werden benoemd de heeren E. Alter, J. Casseres, J. Kroonenberg, R. Uges Jr., en de Vice-Voorzitter, de heer C. S. Roem. Aan de orde was hierna het voorstel van het Hoofdbestuur om ten behoeve van de productie van de Nationale Film 1938 buiten werking te stel len het bepaalde sub l.C. van de Lijst van Geen Bezwaar, deel uitmakende van het Overgangs- besluit van 1 Februari 1937, volgens hetwelk het aan filmverhuurkantoren, zoowel in gewonen als engeren zin verboden is om in de Nederlandsche taal gestelde geluidsfilms, die zijn vervaardigd door of voor rekening van een persoon of zaak, als in deze Lijst bedoeld sub A (persoon of zaak, alle soorten zedelijke lichamen inbegrepen, die geen lid is van den Nederlandschen Bioscoop-Bond en niet staat vermeld op de z.g. Lijst van Geen Bezwaar) ten verhuur, verkoop of gebruik af te staan aan exploitanten van bioscopen in Nederland, tenzij die persoon of zaak een buitenlander is, die als producent van geluidsfilms bekend staat. Voor de toelichting op dit voorstel verwees de Voorzitter naar het betreffend artikel in het Bonds orgaan van 1 Mei. Naar aanleiding van dit voorstel merkte de heer H. Alsem (den Haag) op, dat in het Nieuw Weekblad voor de Cinematografie ten onrechte vermeld heeft gestaan, dat dit voor stel reeds was goedgekeurd in de Jaarvergadering van 2 Mei, terwijl het in deze vergadering in het geheel niet aan de orde is geweest. De heer E. Alter (den Haag) heeft in dit week blad gelezen, dat het voorstel in kwestie reeds in de Jaarvergadering zou zijn aangenomen. Uit liet Bondsorgaan is hem daarvan niets gebleken en hij zou daarom gaarne worden ingelicht, hoe het mogelijk is, dat het Nieuw Weekblad voor de Cinematografie zulks kan vermelden. De Voorzitter heeft er in zijn antwoord op ge wezen, dat het betreffend verslag van het Nieuw Weekblad voor de Cinematografie onjuist was, doch dat de redacteur van dat blad zijn eigen ver antwoordelijkheid had te dragen. In het Officieel Orgaan heeft van een dergelijk besluit niets ver meld gestaan en het is uitsluitend voor den inhoud van dit orgaan, dat het Hoofdbestuur verantwoor delijk is. De heer A. Gelder (Amsterdam) herinnerde eraan, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken aan de Burgemeesters faciliteiten heeft verzocht voor de vertooning van de Nationale Film 1938. Spreker vroeg, of er voor het Hoofdbestuur geen aanleiding was om deze faciliteiten eveneens te vragen voor die nationale films, welke zonder steun en geheel op initiatief van de Nederlandsche film fabrieken zijn vervaardigd, alsmede voor de exploi tanten, die deze films vertoonen. De Bondsdirecteur zeide toe, dat het Hoofdbe stuur in overweging zal nemen, aan de onderschei dene Gemeentebesturen om faciliteiten te verzoe ken voor de vertooning van de Nationale Film 1938, zoowel als voor de vertooning van nationale filmprogramma's gedurende de herdenkingsweek. Na korte discussie werd besloten het voorstel van het Hoofdbestuur inzake het buiten werking stellen van het bepaalde sub l.C. van de Lijst van Geen Bezwaar ten behoeve van de productie van de Nationale Film met algemeene stemmen aan te nemen. Besloten werd nog om conform het bepaalde in artikel 9 van het Algemeen Reglement den heer E. Brink, exploitant van de voormalige Americain Bioscoop te Schoonhoven van het lidmaatschap vervallen te verklaren. De vergadering werd hierna door den Voorzitter gesloten. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 23 Gouda: Corr.-adres Reunie bioscoop theater is thans Burg. Martensingel 87. Pag. 49 Amsterdam: Neerlandia Filmprod. Mij. NV. schrappen J. de Wind, waarnemend directeur; bijvoegen E. S. Alter, directeur. Pag. 51 's-Gravenhage: Bijvoegen Hobimy NV., Karelplein 7 te Scheveningen. Pag. 51 Eindhoven: Handelmij. Loetafoon N.V. en Philips Gloeilampenfabrieken N.V.; Telefoon ,,A", gewijzigd in No. 6000. Pag. 51 's-Gravenhage: telefoonnummer F. W. G. Angermayer is thans 337012. Pag. 54 Amsterdam: J. M. Werner, adres Kei zersgracht gewijzigd in Spui 15-19, tele foon 37560.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 5