AFZONDERLIJKE MINIMUM PRIJZEN VOOR JOURNAALTHEATERS Nogmaals brengen wij uitdrukkelijk onder de aandacht van de leden-exploitanten, dat zij, die een journaaltheater zouden willen gaan exploiteeren, (waaronder volgens artikel l.C. van het Minimum- Prijzen-Reglement worden verstaan permanente bioscopen, die al dan niet geregeld journaalvoor stellingen geven, dus ook die bioscopen, welke bij bijzondere gelegenheden dergelijke voorstellingen geven), zich moeten wenden tot de Prijzen-Com- missie met het verzoek om vaststelling van een afzonderlijken minimum-prijs. Het bericht, geplaatst in het vorig nummer van het Officieel Orgaan behoeft in zoover rectificatie, dat ook zij, die geen minimumprijs wenschen te berekenen, welke lager is dan dien voor de gewone voorstellingen, om vaststelling van een specialen minimumprijs moeten verzoeken, indien zij wen schen gebruik te maken van de uitzondering op artikel 4 Cc van het Reglement, welke o.m. is toegestaan voor journaaltheaters, hierop neerko mende, dat de minimumprijs niet behoeft te worden geheven voor maximaal een derde van het totaal aantal zitplaatsen, doch mag worden berekend voor het totaal aantal. Tot 8 Augustus a.s. bestaat gelegenheid om dienaangaande een verzoek tot de Prijzen-Com- missie te richten. Zoo mogelijk zullen de betreffen de afzonderlijke minimum-prijzen daarna in den loop van de maand Augustus door de onderschei dene P.C. Colleges worden vastgesteld. Zooals bekend is deze regeling noodig gewor den, omdat gebleken is. dat een aantal exploitanten bij bijzondere nationale gebeurtenissen aan de Prijzen-Commissie vaststelling verzocht van een afzonderlijken minimumprijs voor journaalvoor stellingen. De P.C. Colleges konden aan deze verzoeken reglementair niet voldoen en het Hoofdbestuur heeft toen, het bijzonder karakter van de gebeur tenissen in aanmerking genomen, bij wijze van uit zondering toegestaan, dat een afzonderlijke mini mumprijs voor deze journaalvoorstellingen werd vastgesteld. In de toekomst zal een dergelijke uitzondering echter niet meer kunnen worden toegestaan, wes halve, om misverstanden te voorkomen, bij her haling onder de aandacht van de leden wordt ge bracht, welken weg zij te volgen hebben In dit verband dient er nog op gewezen te wor den, dat overeenkomstig het Minimum-Prijzen- Reglement onder journaalvoorstellingen voorstel lingen worden verstaan, waarvan de duur van elk ten hoogste 70 minuten is en waarbij uitsluitend worden vertoond actualiteiten-, documentaire, reis- en/of natuurfilms en eventueel ook korte speel- en teekenfilms, mits de vertooning dier speel- en teekenfilms in elke voorstelling niet lan ger duurt dan 23 minuten in totaal en de kranten-, gevel- en andere reclame voor de speel- en teeken films ondergeschikt blijft aan de reclame voor de overige films. VRIJSTELLING VAN VERMAKELIJKHEIDS- BELASTING GEVRAAGD Met het oog op vertooning van de film „40 jaren" en andere nationale films bij gelegenheid van de aanstaande jubileumfeesten hebben de Besturen van de Afdeelingen voor de groote gemeenten aan de resp. Colleges van Burgemeester en Wethou ders een adres gezonden, waarin zij o.a. te ken nen geven: dat vele directies van bioscopen voorbereidin gen treffen tot de samenstelling van een nationaal filmprogramma ter gelegenheid van het veertig jarig Regeeringsjubileum van Hare Majesteit de Koningin, hetzij hierin bestaande, dat de z.g. Na tionale Film 1938 ter vertooning wordt gebracht, hetzij hierin bestaande, dat andere, speciaal voor dit jubileum door de Nederlandsche filmindustrie vervaardigde films worden vertoond; dat, wat de z.g. Nationale Film 1938 betreft, de Minister van Binnenlandsche Zaken in een schrij ven aan de Gemeentebesturen er reeds de aan dacht op gevestigd heeft, dat de vertooning van deze herdenkingsfilm, die in haar samenstelling door personen van iedere richting en leeftijd kan worden aanvaard en gewaardeerd, stellig kan bij dragen, dat de bevolking op juiste wijze het Regee ringsjubileum herdenkt, waarbij Zijne Excellentie, zonder nader in te gaan op de wijze, waarop dit in ieder afzonderlijk geval zal kunnen geschieden, een beroep doet op de medewerking der Gemeente besturen om het welslagen van deze nieuwe wijze van herdenken mogelijk te maken; dat de spontane geste van een zoo groot aantal bioscopen, als thans het geval is, om haar program ma's deel te doen uitmaken van de Nationale Her denking, voor deze ondernemingen ongetwijfeld groot risico met zich brengt en nu reeds kan wor den vastgesteld, dat, hoe de uitkomsten ook mogen zijn, de betreffende exploitanten zich groote finan- ciëele offers zullen moeten getroosten; dat het in de voor deze bijzondere gelegenheid nog opnieuw verzwaarde exploitatiekosten dezer ondernemingen althans eenige tegemoetkoming zou beteekenen, indien die bioscopen, welke dè z.g. Nationale Film vertoonen, alsmede die, welke ge durende de herdenkingsweek een nationaal film programma aanbieden (waarvan het werkelijk na tionaal karakter eventueel ter beoordeeling kan

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 6