Spreker wilde niet nader ingaan op de aanval len, die zoozeer ten onrechte door bepaalde perso nen periodiek tegen den Bond worden onderno men. Het eenige antwoord daarop behoort, voor wat de arbitrage betreft, te zijn, dat deze door haar werkzaamheid de waardeering voor het werk van den Bond weet te verstevigen en te vergroo- ten. Overeenkomstig de betreflende bepaling van het Bondsarbitrage-reglement zullen de leden van den Raad van Beroep als goede mannen naar bil lijkheid het recht dienen in het belang der bedrijfs- genooten, die om recht komen vragen. Uit het feit, dat slechts in een gering aantal ge vallen door een der partijen gebruik gemaakt wordt van de mogelijkheid, in beroep te gaan, blijkt, dat het grootste deel der beslissingen van de Commissie van Geschillen het rechtsgevoel van de leden bevredigt. Met dit resultaat mag de Com missie van Geschillen ongetwijfeld geluk ge- wenscht worden. Spreker kan slechts hopen, dat dit percentage steeds zal stijgen en derhalve de Raad van Beroep steeds minder zaken te behan delen zal krijgen. Bij gebrek aan een nog hoogere instantie zal de Raad van Beroep nimmer op der gelijke vleiende cijfers kunnen bogen. Dit College blijft slechts zijn eigen overtuiging over, de over tuiging namelijk, naar eer en geweten gehandeld te hebben. Spreker stippelde nog eens de richtlijnen uit. waaraan de leden der arbitragecommissies en in het bijzonder die van den Raad van Beroep, zich te houden hebben. Bedenk steeds," aldus spreker, ,,dat uit iedere verhouding een geschil en uit ieder geschil een beroep kan ontstaan en dat het dus van belang is in zaken van derden geen meening te uiten of ad vies te geven, ten einde geheel onbevooroordeeld tegenover beide partijen te staan, als er onverhoopt een geschil mocht ontstaan, dat door den Raad moet worden behandeld." Spreker bond den leden op het hart, om ieder een, die om raad zou komen vragen in aangelegen heden, welke de mogelijkheid van een toekomstig geschil niet uitsluiten, naar den Bondsdirecteur of zijn naaste medewerkers te verwijzen. Laten de leden zich vooral ervan onthouden de rol van privé-bemiddelaar te spelen. De Bondsdi recteur en zijn medewerkers immers zijn in dit op zicht veel vrijer dan wij, aangezien in artikel 11 van het Bondsarbitragereglement uitdrukkelijk be paald is, dat zoowel de Secretaris van de Com missie van Geschillen als die van den Raad van Beroep geen stem hebben in de arbitrage. Zij rijn dus vrijer dan de arbiters om zich te uiten." Spreker laat het overigens gaarne aan hun inzicht over te bepalen, hoever zij daarin kunnen gaan. Ten slotte wees spreker nog eens op de zoo dringend noodige geheimhouding, die terecht in artikel 21 van het reglement als verplichting is ge steld. „Laat men breken met het helaas nog wel eens voorkomende euvel, om persoonlijk een partij de uitspraak mede te deelen voor de schriftelijke beslissing in haar bezit is. Zoodanige mededeelin- gen, hoe onbelangrijk ze soms ook schijnen, zijn niet in het belang van de leden van den Raad van Beroep en allerminst bevorderlijk voor de waar digheid van dit College." Met den wensch, dat de leden voldoening in het arbitragewerk zullen vinden, stelde hij ten slot te voor aan den arbeid te gaan. VACANTIE CENTRALE COMMISSIE VOOR DE FILMKEURING De Voorzitter der Centrale Commissie voor de Filmkeuring verzoekt ons mede te deelen, dat de jaarlijksche vacantie der Centrale Commissie voor de Filmkeurmg voor 1939 vastgesteld is geduren de het tijdvak van 7 tot en met 19 Augustus a.s. In dien tijd kunnen dus geen films ter keuring worden aangeboden. Journaals en actualiteiten zullen uitsluitend worden gekeurd op de Donderdagmiddagen 10 en 17 Augustus van 2 tot 5 uur. SPREEKUUR BONDSDIRECTEUR Den laatsten tijd komt het wederom herhaalde lijk voor, dat het werk op het Bondsbureau be lemmerd wordt, doordat de Bondsdirecteur op elk uur van den dag leden en personen, die in lichtingen wenschen, te woord moet staan. Aangezien daardoor ernstige stagnatie in het werk van het Bondsbureau zou kunnen ontstaan, wordt er nogmaals aan herinnerd, dat het Hoofd bestuur heeft bepaald, dat de Bondsdirecteur spreekuur houdt: a. des Maandags van 12 tot 5 uur 's middags op de Filmbeurs; b. des Dinsdags, met uitzondering van den eer sten Dinsdag der maand, van 's morgens 9 tot 12 uur op het Bondsbureau; c. des Donderdags van 's morgens 9 tot 12 uur. Bovendien dient men, om er van verzekerd te zijn, dat de Bondsdirecteur op vorenbedoelde tijdstippen te spreken is, vooraf schriftelijk of telefonisch een onderhoud aan te vragen. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 15 Ambio schrappen G. van Laeken. Corso Cinema schrappen C. Veerhoff. Pag. 48 Metro-Goldwyn-Mayer; de heer J. Cas- seres staat abusievelijk vermeld als direc teur; dit moet zijn procuratie-houder.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 9