INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 10 zoogenaamde City-Concern uitbrengt, aan welke bepaling de bedoeling van partijen geacht moet worden ten grondslag te liggen, dat gedaagde elke Nederlandsche film, welke zij, hetzij alleen hetzij in combinatie met derden in Nederland uitbrengt binnen den looptijd van het contract, aan eischeres zal leveren; dat zelfs al zou er twijfel aan bestaan hetgeen niet het geval is of gedaagde op grond van het hiervoren over- wogene verplicht is de film „De Spooktrein" aan eischeres te leveren, deze verplichting van gedaagde reeds zou voort spruiten uit de arcikelen 4 en 6 van het door haar met Cinetone aangegaan contract; dat immers in artikel 4 van voorzegd contract is bepaald; „De in verband met de productie staande contracten met artisten en andere medewerkers, alsmede de con tracten betr. auteursrechten, welke reeds gedeeltelijk ten name van Filmex afgesloten zijn, zullen ook verder zoo veel mogelijk door Filmex ten behoeve van de gemeen schappelijke productie worden afgesloten. Voor al deze contracten is de goedkeuring van Cinetone vereischt, welke, voor zoover deze reeds zijn afgesloten, hiermede wordt verleend.", waaruit volgt, dat het door gedaagde met eischeres aangegaan contract, dat immers ook een contract betreffende auteurs rechten is, geacht moet worden 'ten behoeve van de gemeen schappelijke productie te zijn afgesloten, waarvoor de toe stemming van Cinetone reeds is verleend; dat voorts in artikel 6 van het door gedaagde met Cine tone aangegaan contract is bepaald: „De distributie van „De Spooktrein" zal geschieden door Cinetone, welke echter geen contracten zal afsluiten dan na overleg met, of voor -zoover het de première contracten in de belangrijke steden betreft, verkregen toestemming van Filmex", waaruit volgt, dat gedaagde het in haar macht heeft (en, gezien het karakter van haar langdurig contract met eischeres, ook verplicht is) te bewerkstelligen, dat genoemde film voor zoogenaamde „eerste-week-vertooning-Haarlem", welke stad in ieder geval behoort tot „de belangrijke steden" als hier voren bedoeld, wordt verhuurd aan eischeres, al ware het slechts door toestemming tot het verhuren der film aan andere Haarlemsche gegadigden te weigeren; dat, afgezien van deze verplichtingen van gedaagde ten opzichte van eischeres voortspruitende uit gedaagdes contract met Cinetone, in aanmerking moet worden genomen, dat ge daagde met eischeres een driejarig contract voor de levering van alle door gedaagde uit te brengen Nederlandsche films had afgesloten en dat dit contract voor gedaagde de ver plichting medebracht cm in alle gevallen, waarin zij zich bij de vervaardiging respectievelijk distributie van een Neder landsche film zou interesseeren, haar contract met eischeres aan den distributeur over te dragen; dat gedaagde zich van deze verplichting wel bewust is geweest, hetgeen blijkt uit de vorengeciteerde artikelen 4 en 6 van het contract met Cinetone; dat het trouwens in het algemeen genomen onrechtmatig moet worden geacht, dat een filmverhuurkantoor, dat reeds overeenkomsten in zake den zoogenaamden verhuur en huur van alsnog uit te brengen, al dan niet met name genoemde, films met één cf meer exploitanten van bioscopen is aange gaan, de distributie van één of meer van die films aan een ander, al of niet gelieerd filmverhuurkantoor zou overdragen, zonder voormelde overeenkomsten tevens over te dragen, ten einde zich zoo doende aan de tegenover vorenbedoelde exploi tanten aangegane verplichtingen ter zake van deze films te onttrekken; dat derhalve de vordering van eischeres als zijnde gegrond moet worden toegewezen en gedaagde verplicht moet worden geacht de film „De Spooktrein" en de verder door gedaagde alleen of in combinatie met derden vóór 1 Januari 1942 uit te brengen Nederlandsche films te leveren of te doen leveren aan eischeres op de voorwaarden, vastgelegd in het op of omstreeks 4 Octcber 1938 tusschen partijen aangegaan con tract; dat gedaagde, voor het geval, dat zij met de levering aan eischeres van de film „De Spooktrein" en/of één of meer der verdere gedurende den looptijd van het tusschen partijen be staand contract door gedaagde alleen of in combinatie met derden uit te brengen Nederlandsche films in gebreke blijft, moet worden veroordeeld om voer elke zoodanige niet ge leverde film aan eischeres een schadevergoeding te betalen van waarbij de Commissie in aanmerking heeft ge nomen, dat-een schadevergoeding a in het onderhavig geval gemotiveerd moet worden geacht; dat gedaagde moet worden veroordeeld in de geschilkosten, welke de Commissie met het oog cp de uitgebreide behan deling, welke deze zaak vereischte ,heeft bepaald op 50. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum waarop in schrijvingver- zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der ex ploitatie-rechten 10 Aug. 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 H 14 15 16 16 16 16 16 7 8 8 8 8 8 8 8 24 24 1939 24 26 31 Intrige in Afrika Zoo doet Amerika Dr. Christiaan stelt zich voor Reno Menschenjagers Pater Damiaan Het beslissende schot Het betooverde huis Lord Kitchener Kinderen der echtscheiding Wolven van het westen De „Saint" neemt vacantie Abe Lincoln in Illinois Hoera, ik ben Papa Lumina Sie sind Viotta Moto en de schat van het Oosten Fox Come on cowboys! Centra Parelvisschers van Macassar De jacht op een fortuin S.O.S. Kustwacht (Deel I: De terugkeer van Boroff; deel II: Ge varen onder de zee; deel III: De doodende cirkel) Alleen engelen hebben vleugels L.C.B. Stand De wereld waarin wij leven De zeeroover Nova Cavalcade d'amour De dag breekt aan Een vrouw wist teveel Leugen en liefde Vier moedige meisjes De dochter van het regiment Melior Wie is de dader? City Arresteer Bulldog Paramount Drummond De gier van Jamaica Stad der wetteloosheid Fox Conflict der jeugd Select Film R.K.O. Radio

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 12