REDUCTIE VOOR MILITAIREN De buitengewone toestand, in het leven geroe pen door de mobilisatie van de Nederlandsche weermacht, heeft het Hoofdbestuur mede op aan drang van vele leden reeds den volgenden dag, namelijk op Dinsdag 29 Augustus, doen besluiten om, gebruikmakende van zijn bevoegdheid inge volge artikel 6 van het Prijsbeschermingregle- ment, aan de leden toestemming te verleenen aan militairen beneden den rang van onder-officier bepaalde reducties, echter tot een maximum van 50 op de cassaprijzen van alle rangen toe te staan. In zijn Maandag j.1. gehouden vergadering heeft het Hoofdbestuur besloten dezen maatregel tot wederopzeggens toe te continueeren. Natuurlijk brengt dit besluit voor de exploi tanten geen enkele verplichting met zich mede. Het maakt het den exploitanten slechts mogelijk om, voorzoover daaraan behoefte mocht bestaan, uitsluitend aan militairen beneden den rang van onder-officier, wier financieele draagkracht in vele gevallen gering is, gelegenheid te geven tot behoorlijke ontspanning. Het staat den leden der halve geheel vrij, van de verleende dispensatie al of niet gebruik te maken. Uit het vorenstaande volgt, dat hier niet van een uniforme regeling sprake is en derhalve reke ning kan worden gehouden met de plaatselijke behoeften en omstandigheden. Daarom verdient het aanbeveling, dat de leden, voorzoover zij bio scopen exploiteeren in gemeenten, waar méér dan één bioscoop gevestigd is, overleg plegen met de in dezelfde gemeente gevestigde collega's over de nadere vaststelling van de reductie, namelijk over de grootte daarvan en den rang, waarvoor men haar denkt toe te staan. Men dient er derhalve naar te streven, dat alle bioscopen in één bepaalde gemeente met betrekking tot deze aangelegenheid eenzelfde lijn volgen. Voorzoover aan het Hoofdbestuur bekend, heb ben eenige plaatselijke Afdeelingen reeds op lof waardige wijze een regeling getroffen in den geest van de door het Hoofdbestuur verleende dispen satie. Zoo heeft de Afdeeling Amsterdam besloten een reductie van 50 toe te staan voor ten hoog ste twee rangen, met dien verstande, dat op den minimumrang geen reductie wordt verleend. Een uitzondering is gemaakt voor de journaaltheaters, welke slechts één rang hebben. Zij mogen op dezen rang wel een reductie van maximaal 50 verleenen. Bepaald is verder, dat in advertenties en andere publicaties deze reductie niet mag wor den aangekondigd. Wel moet aan de cassa mel ding gemaakt worden van de rangen, waarop reductie wordt verleend, tevens met vermelding van den gereduceerden prijs, geldend voor mili tairen. De Afdeeling den Haag heeft een regeling in nagenoeg denzelfden zin getroffen. Mocht men in eenige gemeente er niet in slagen tot overeenstemming te komen, dan gelieve men dit aan het Hoofdbestuur mede te deelen, .opdat dit College zijn bemiddeling zal kunnen verlee nen ten einde voor alle betrokkenen een bevre digende regeling tot stand te brengen. Het Hoofdbestuur vertrouwt erop, dat de dooi den mobilisatietoestand gewettigde maatregelen niet zullen worden misbruikt en zich dus als ge volg daarvan geen excessen op concurrentiegebied zullen voordoen. Mocht zulks toch het geval zijn, dan zal het Hoofdbestuur daartegen met kracht optreden. Het Hoofdbestuur zal gaarne van de leden ver nemen, welke reductieregeling zij binnen het kader van het thans geldende besluit voor de militairen beneden den rang van onder-officier hebben ge nomen. Ten slotte zij medegedeeld, dat nog nader zal worden nagegaan in overleg met de betrokken militaire instanties, in hoeverre uitvoering kan worden gegeven aan de indertijd getroffen rege ling met het Algemeen Hoofdkwartier van den Generalen Staf tot het geven van gratis voorstel lingen voor militairen. Inmiddels zullen een aantal reizende bioscopen dergelijke voorstellingen in daarvoor in aanmerking komende garnizoens- plaatsen blijven geven. UITSTEL LEDENRAADSVERGADERING, Wegens den mobilisatietoestand is bij de be handeling in de Afdeelingen van de voorstellen, welke in den Ledenraad aan de orde zijn gesteld, vertraging ontstaan. Daardoor kan de tegen 19 September e.k. geconvoceerde vergadering van den Ledenraad op dien datum niet doorgaan. De eerstvolgende vergadering van den Leden raad wordt nu gehouden op Dinsdag, 10 October a.s. In deze vergadering zullen behalve onder scheidene voorstellen van het Hoofdbestuur en daarop ingediende amendementen worden behan deld eenige hooger beroepzaken betreffende straf- besluiten. De agenda van deze Ledenraadsver- gndcring zal in het volgend nummer van het Bondsorgaan worden gepubliceerd. In verband hiermede wordt ook de termijn voor het indienen van amendementen op de aanhan gige concept-bedrijfsbesluiten verlengd. Er be staat thans uiterlijk tot 19 September e.k. gelegen heid amendementen bij het Hoofdbestuur in te dienen.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 5