WILLY MULLENS JUBILEERT Dezer dagen zou de heer Willy Mullens, direc teur van de NV. Filmfabriek Haghe Film te 's-Gravenhage en Eere-Voorzitter van den Neder- landschen Bioscoop-Bond, het feit hebben her dacht, dat hij veertig jaar geleden zijn eerste schreden zette op het toen nog onbekende terrein van het film- en bioscoopbedrijf. De tragische tijds omstandigheden hebben een viering van dit heug lijk jubilé verhinderd. Dat neemt echter niet weg, dat we deze gelegenheid gaarne aangrijpen om dezen pionier der cinematografie in ons land van deze plaats een woord van hartelijke hulde te brengen. Moge het al regel zijn, dat in dit Orgaan aan zoogenaamde bedrijfsjubilea geen aandacht wordt geschonken, niemand zal het ons euvel duiden, wanneer daarop in dit geval een uitzondering wordt gemaakt. Immers, wie zou op deze uitzonde ring meer recht hebben dan hij, die zich jarenlang de grootste verdiensten verworven heeft voor be drijf en organisatie. De heer Mullens is in het film- en bioscoopbe drijf thuis als geen ander. Hij heeft het meege maakt in alle stadia en beproefd in al zijn veelzij dige vormen. Exploitant, verhuurder, producent, fabrikant, camera-man, ja wat is de heer Mullens in ons bedrijf eigenlijk niet geweest. En nog altijd is hij de vitale directeur van een prima geleide en uitstekend geoutilleerde filmfabriek. Is het heele bedrijf hem dank verschuldigd voor alles, wat hij voor den vooruitgang en den bloei van de cinematografie in ons land heeft gedaan, niet minder dient hem erkentelijk te zijn de orga nisatie van het Nederlandsche film- en bioscoop bedrijf. Ook hier heeft hij ten volle zijn sporen ver diend. Hij was een der mede-oprichters, een der stuwers en werkers van het eerste uur. In tal van functies heeft hij op even knappe als onbaatzuch tige wijze de algemeene belangen van het bedrijf gediend. Wie kent hem niet als den bekwamen Voorzitter van den Raad van Beroep, als hoedanig hij jarenlang met pijnlijke nauwgezetheid zijn beste krachten heeft gegeven aan het arbitragewerk van den Bond. Slechts noode heeft men hem van deze functie zien scheiden. Laat ons hopen, dat zich binnenkort een ge legenheid voordoet om den heer Mullens, die altijd bereid is anderen op de hem eigene spontane en enthousiaste wijze te huldigen, de eer te brengen, die hem toekomt. CENTRALE REGELING FILMVERZENDING Bij de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders is dezer dagen een commissie gevormd, welke met het oog op den buitengewonen toestand, ter ver zekering van een snelle verzending van films, een vervoer-schema zal samenstellen, dat bij voor komende moeilijkheden aanstonds zal kunnen worden toegepast. Bij de samenstelling van dit schema gaat men van de gedachte uit, een 15- a 20-tal centrale ver zamelplaatsen in het land aan te wijzen, waar, indien zich vervoersmoeilijkheden zullen voor doen, zooals in de afgeloopen week het geval is geweest, de exploitanten van de plaatsen in de omgeving van deze centrale verzamelplaatsen de films zullen kunnen afleveren en vanwaar dan de films naar de respectievelijke verhuurkantoren ■worden doorgezonden. De verhuurkantoren zul len op hun beurt eenige uren later de films, be stemd voor het rayon dezer centrale verzamel plaatsen verzenden, opdat deze zoo snel mogelijk haar bestemming bereiken. De commissie hoopt een dezer dagen een con creet plan aan het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, zoowel als aan het Hoofdbestuur voor te leggen. Zoodra dit plan is goedgekeurd, zal het in dit Orgaan ter kennis van de leden worden gebracht. TOELATING TOT HET LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zijn toegelaten: de erven H. J. Caubo, Van Cleefstraat 27, Venlo, exploiteerende het City Theater te Venlo; de heer A. L. J. Cattoir, Kon. Wilhelminaplein 92 te Hulst .exploiteerende de bioscoop „De Koning van Engeland" aldaar; de heeren J. van Til en T. G. Res, Stationsweg 162, Hillegom, exploiteerende de City Bioscoop aldaar; de heer P. P. van Zeist, Boven Nieuwstraat 113, Kampen, exploiteerende het City Theater te Kampen. BESTUUR AFD. AMSTERDAM In een dezer dagen gehouden vergadering van de Afdeeling Amsterdam is tot bestuurslid gekozen de heer W. F. Dubbeldeman, aldaar. Tot Secre taris is benoemd de heer C. A. H. F. Hinke. BESTUUR AFD. HET OOSTEN In de op Donderdag, 24 Augustus j.1., gehouden ledenvergadering van de Afdeeling ,,Het Oosten" is met algemeene stemmen tot lid van het bestuur gekozen de heer Ch. van Biene te Arnhem.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 6