komen, èn in het belang van het publiek èn in dat van het bedrijf. Daarom heeft de Nederlandsche Bioscoop-Bond zijn 'werkzaamheden uitgestrekt tot een terrein, dat tot voor kort onbeheerd lag. Drie maatregelen heb ben het Hoofdbestuur hierbij voor den geest ge staan. Ten eerste: niets mag aan de vernietiging wor den prijsgegeven. Ten tweede: inventarisatie van wat er aan film materiaal binnen onze grenzen is. Ten derde: controle op wat er bij komt. Dientengevolge is aan de filmverhuurders ver zocht opgave te verstrekken van: 1. de titels van de nog in hun bezit zijnde films, welke vóór omstreeks 1 September 1939 (vroe gere producties) door hen zijn uitgebracht met vermelding van het aantal beschikbare copieën van die films; tevens van den datum, waarop deze films in Nederland in circulatie zijn ge bracht; 2. de titels van de door hen na 1 September 1939 (productie 19391940) reeds uitgebrachte films met vermelding van: a. het aantal reeds in hun bezit zijnde copieën; b. de reeds bestelde, doch nog niet ontvangen copieën, met de data, waarop de bestelling heeft plaats gehad en de namen van de leve ranciers; 3. de titels van de films, welke zij voor Neder land hebben aangekocht, doch welke nog niet zijn geleverd, met vermelding van: a. de namen en adressen der producenten, resp. leveranciers; b. den datum, waarop de film voltooid is, resp. zal worden; c. den uitersten datum, waarop de copieën ge leverd moeten worden. Tegelijkertijd heeft het Hoofdbestuur een alge heel verbod uitgevaardigd tot vernietiging van oude copieën, d.w.z. dat vanaf heden géén film- copie, welke in het bezit der Nederlandsche film verhuurkantoren is, mag worden vernietigd en evenmin verkocht. In feite blijft dus alles bij het oude. Er is slechts sprake van een voorzorgsmaatregel. Ook in den moeilijken tijd moet het publiek op de bioscoop kunnen rekenen. Wij zouden haast willen zeggen: dan juist! ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 28 November j.1. besloten toestemming te verlee- nen, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement van den Bond, aan: den heer A. Chermoeck, Mathenesserlaan 223 te Rotterdam, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in het pand Cool- singel 91 aldaar, zulks onder bepaalde voorwaar den; den heer L. Mühlrad, Vondelstraat 162. Den Haag, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop in het pand, Charloische- kerksingel 86 te Rotterdam. In dezelfde vergadering heeft het Hoofdbestuur, beschikkende op de aanvrage van den heer Walter Levy te Amsterdam, besloten genoemden heer toe stemming te verkenen, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, tot het zelfstandig gaan exploiteeren van een filmverhuurkantoor in Nederland, zulks onder beperkende voorwaarden, met name uitsluitend ten behoeve van de exploi tatie van een bepaald aantal films. Bij het verleenen van deze toestemming is o.a. in aanmerking genomen, dat de vennootschap Lumina Film. waarvan de heer Levy firmant was, ontbon den zal worden. Hierdoor zal aan den bestaanden toestand en aan den omvang van het filmverhuur- bedrijf der Lumina Film weinig of niets worden veranderd, aangezien de heer Levy slechts een filmverhuurkantoor zal gaan exploiteeren van tijde lijk e n duur, en daarin uitsluitend de reeds door hem verworven films zal uitbrengen en geen nieu we films zal mogen aankoopen. In verband hiermede is aan den heer H. Kahlen- berg te Amsterdam toestemming verleend tot het gaan exploiteeren van een filmverhuurkantoor, dat in de plaats zal treden van het bestaande filmver huurkantoor Lumina Film, zulks eveneens onder beperkende voorwaarden. Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 12 December j.1. besloten afwijzend te beschikken op de aanvrage van den heer A. H. Oostendorp te Silvolde (Gem. Wisch) om toestemming, als be doeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsregle ment, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop aldaar. FILMBEURS In verband met de aanstaande feestdagen zal de filmbeurs niet, zooals te doen gebruikelijk, op Maandag worden gehouden. Wij vestigen er daarom met nadruk de aan dacht op, dat in de Kerstweek filmbeurs zal wor den gehouden op Woensdag, 27 December en in de week na Nieuwjaar op Dinsdag, 2 Januari.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 9