Het jaar 1939 overziende, meenen wij, dat het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf, spijt de moeilijke en onoverzichtelijke internationale situa tie, het nieuwe'jaar met vertrouwen tegemoet mag gaan. Wij ontveinzen ons de wederwaardigheden, welke ons te wachten kunnen staan, geenszins. Indien we eensgezind en sterk blijven, zooals voorheen, zullen we haar zonder uitzondering te boven komen. PRINSËLTJKE GIFT VOOtt BIO-VACANTIE-OORD Met groote erkentelijkheid zij medegedeeld, dat Hunne Koninklijke Hooglieden. Prinses Juliana en Prins Bernhard dezer dagen den Directeur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond een belangrijke gift hebben doen toekomen, bestemd uitsluitend voor het Bio-Vacantieoord. zulks als bewijs van sympathie voor het philantropisch werk van den Bond. Dit Vorstelijk medeleven heeft het Hoofdbestuur zoowel als het Bestuur van de Stichting Bio-Va cantieoord aangenaam verrast. Het zal hun tot grooten steun zijn bij de voortzetting van hun werk tot hulp en verzorging van het arme kind. AANLEG BEDRIJFSREGISTER Eenige weken geleden heeft het Hoofdbestuur aan de leden, respectievelijk aan de filmfabrieken en filmproductiezaken, film-importzaken en film verhuurkantoren, en aan de permanente en reizende bioscopen, formulieren doen toekomen, met het verzoek daarin, ingevolge artikel 5a van het Alge meen Bedrijfsreglement de vereischte opgave te doen ten behoeve van den aanleg van het Bednjfs- register. De reglementaire termijn, welke daarvoor was gesteld, is thans verstreken. Voorzoover het de leden betreft, die niet tijdig aan dit verzoek van het Hoofdbestuur voldaan hebben, geschiedt de opgave thans omgekeerd. In plaats van dat zij door het lid aan het Hoofdbestuur wordt verstrekt, zal laatstgenoemd College haar aan het lid ver strekken. Het Hoofdbestuur heeft nu dezer dagen inge volge artikel 5.B. van het Algemeen Bedrijfsreg lement aan de leden, die in gebreke bleven, een volledig ingevuld formulier ten behoeve van den aanleg van een bedrij f sregister doen toekomen. Indien niet binnen een maand bezwaar bij het Hoofdbestuur is ingediend tegen de verstrekte op gave, zal deze opgave overeenkomstig artikel 5.C. van het Algemeen Bedrijfsreglement bindend zijn voor het betreffende lid en dit lid dus overeenkom stig bedoelde opgave in het Bedrij f sregister worden ingeschreven. TERUGGAVE WAARBORGSOM In verband met de liquidatie van Spronk's Bio scooponderneming te Nunspeet is de exploitant dezer onderneming, de heer P. J. J. Spronk, inge volge het bepaalde in artikel 8 B der Statuten, wegens verlies der vereischten, vervallen ver klaard van het lidmaatschap van den Nederland schen Bioscoop-Bond. Met het oog op het teruggeven van de door genoemden heer gedeponeerde waarborgsom wor den de leden, die eventueel vorderingen mochten hebben, verzocht, daarvan ten spoedigste, en wel uiterlijk binnen acht dagen na het verschijnen dezer publicatie, schriftelijk opgave te doen aan het Bondsbureau. OPZEGGING LIDMAATSCHAP VER. VAN BIOSCOOPRECLAME-EXPLOITANTEN De heer W. Quist, eigenaar van het reclamebu reau „Actief Film" te Groningen heeft per 1 Ja nuari 1940 het lidmaatschap opgezegd van de Ne derlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame- Exploitanten, de vereeniging, die indertijd op instigatie van den Nederlandschen Bioscoop-Bond is opgericht en waarvan alle Nederlandsche bio scoopreclame-exploitanten lid zijn. Dientengevolge heeft de op 27 December j.1. gehouden ledenverga dering dezer Vereeniging, overwegende, dat de heer Quist zich vrijwillig buiten de gemeenschap van het bioscoopreclamebedrijf heeft geplaatst, op voorstel van het bestuur besloten een verbod aan haar leden uit te vaardigen om vanaf 1 Januari a.s, zaken op het gebied van de bioscoopreclame met genoemden heer te doen. Tevens heeft de Ver eeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten den Nederlandschen Bioscoop-Bond verzocht eveneens een verbod aan alle leden van den Bond uit te vaardigen om zaken op het gebied van het Neder landsche film- en bioscoopbedrijf, waaronder mede begrepen projectie-reclamezaken met den heer Quist te doen, Derhalve zal het Hoofdbestuur van den Bond binnenkort een desbetreffend voorstel bij de alge- meene ledenvergadering aanhangig maken. IN MEMORIAM Met diepe deernis zullen allen in het bedrijf kennis genomen hebben van den brand in het City Theater aan het Heuvelplein te Tilburg, waarbij de 32-jarige kassier van dit theater, de heer Dumoulin, in de vlammen is omgekomen. Op wel zeer tragische wijze is de heer Dumoulin in de kracht van zijn leven tijdens zijn arbeid door den dood overvallen. Zijn directie en zijn nabestaanden kunnen zich verzekerd houden van de hartelijke deelneming van allen, die in het film- en bioscoopbedrijf werk zaam zijn.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 7