artikel, tijdstip van inwerkingtreding alsmede het overgangsrecht regelende, luidt als volgt: ,.1. Deze wet treedt in werking op een nader door Ons te bepalen tijdstip. 2. Vergunningen, vóór dit tijdstip krachtens ar tikel 1 van de Bioscoopwet verleend, behou den hare geldigheid, indien de houder in het tijdvak van 360 dagen, onmiddellijk aan dit tijdstip voorafgegaan, uit hoofde van de ver gunning op meer dan twaalf dagen openbare bioscoopvoorstellingen heeft gegeven; de ver gunning wordt in zoodanig geval voor de toe komst beschouwd als eene vergunning A. 3. Vergunningen, verleend voor het uitoefenen van het bedrijf op ten hoogste twaalf dagen per kalenderjaar en nog van kracht op het tijdstip van inwerkingtreding van deze Wet. blijven geldig gedurende de rest van het loo- pende kalenderjaar." VERKIEZING LEDEN HOOFDBESTUUR Ingevolge artikel 12 F van het Algemeen Bonds reglement zullen in de jaarvergadering, welke in de maand Maart e.k. op een daarvoor nader vast te stellen datum zal worden gehouden, periodiek als Hoofdbestuurslid aftreden de heeren C. S. Roem te 's-Gravenhage en J. Wessel te Amsterdam. Bovendien moet in de vacature worden voorzien van Bondsvoorzitter, ontstaan door het aftreden van den heer D. Hamburger Jr. te Utrecht, die tevens aan de beurt van periodiek aftreden zou zijn geweest. Overeenkomstig artikel 12 B van het Algemeen Bondsreglement kan ieder lid voor elke open plaats ten minste één candidaat aanbevelen, doch zulk een aanbeveling moet door ten minste tien leden wor den ondersteund. Het Hoofdbestuur noodigt de leden uit, namen, voornamen en woonplaatsen der gewenschte candi- daten aan het Bondsbureau schriftelijk, en door elf leden onderteekend. vóór 19 Februari e.k. op te geven. Voor de vacatures, ontstaan door het periodiek aftreden van de heeren Roem en Wessel. die ter stond herbenoembaar zijn, komen als candidaten alleen in aanmerking personen, die zelf of wier maat- of vennootschap, vereeniging of stichting lid zijn van den Bond en die tevens eigenaar, mede vennoot of bestuurder van een filmfabriek, film productiezaak iilmimport-zaak of filmverhuurkan toor zijn. In de keuze van den Voorzitter is de vergade ring geheel vrij, zoodat als candidaten in aanmer king komen zoowel zij, die eigenaar, mede-vennoot of bestuurder van een filmfabriek, filmproductie zaak, filmimport-zaak of filmverhuurkantoor zijn, als zij, die eigenaar, mede-vennoot of bestuurder van een permanente of reizende bioscoop zijn. VERGADERING LEDENRAAD De leden van den Ledenraad zijn uitgenoodigd tot bijwoning van een vergadering van den Leden raad op Maandag, 12 Februari a.s., des middags om 4 uur, op het Bondsbureau te Amsterdam. De agenda bevat de volgende punten: 1. Opening en notulen van de op 10 en 16 Octo- ber 1939 gehouden vergaderingen van den Ledenraad. 2. Hooger beroep ex artikel 13 van het Algemeen Bedrij fsreglement, a. ingesteld door het Bestuur van de Af- deeling Rotterdam van den Nederlandschen Bioscoop-Bond van de beslissing van het Hoofdbestuur dd. 28 November 1939, waarbij aan den heer A. Chermoek te Rotterdam toe stemming is verleend tot het gaan exploitee- ren van een nieuwe permanente bioscoop aan den Coolsingel 91 te Rotterdam (4 uur); b. hooger beroep ex artikel 13 van het Al gemeen Bedrij fsreglement, ingesteld door den Voorzitter van den Afdeelingsraad, van de be slissing van het Hoofdbestuur dd. 28 Novem ber 1939, waarbij aan den heer A. Chermoek te Rotterdam toestemming is verleend tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop aan den Coolsingel 91 te Rotterdam (4 uur). 3. Hooger beroep ex artikel 13 van het Alge meen Bedrijfsreglement, ingesteld door het Be stuur van de Afdeeling Rotterdam, van de be slissing van het Hoofdbestuur dd. 28 Novem ber 1939, waarbij aan den heer L. Mühlrad te 's-Gravenhage toestemming, als bedoeld in ar tikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, is verleend tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop aan den Charloi- schen Kerksingel 86 te Rotterdam (Al/2 uur). 4. Rondvraag en sluiting. LI

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 13