nemingen, die de 2 bijdrage bezwaarlijk von den, hebben een behoorlijk bedrag ineens gegi reerd. Hoewel deze laatste vorm van deelneming niet de meest wenschelijke is, zijn toch de betreffende bijdragen met groote erkentelijkheid geaccepteerd. Ons bedrijf heeft zich in gevallen van nood steeds van zijn besten kant doen kennen. Heele kapitalen zijn dikwijls bijeengebracht om hulp en uitkomst te brengen in moeilijke omstandigheden. Wij mogen ons ook thans in burgerzin en edel moedigheid niet laten overtreffen. Wij weten wel, dat vermindering van inkomsten voor velen een bezwaar oplevert. Wij weten ook, dat plaatselijk in velerlei vorm een beroep op U wordt gedaan. Maar wij mogen bij dat alles de werkers in ons bedrijf niet vergeten. Wij hebben den duren plicht voor hen te zorgen. Ook deze actie, waarvoor eenige duizenden noodig zijn, zal en moet daarom slagen. TE HOUDEN VERGADERINGEN Ter kennisneming van de leden publiceeren wij onderstaand paragraaf 2 van de op 21 Juni 1940 in werking getreden Verordening ter verzekering van de openbare orde in Nederland. Genoemde paragraaf heeft betrekking op het houden van vergadering. Voor de leden is speciaal de bepaling sub (4) van belang, krachtens welke de voorschriften van paragraaf 2 niet gelden voor besloten gezelschappen. Bestuurs- en ledenvergaderingen van de afdee- lingen zullen dus zonder meer gewoon voortgang kunnen vinden. Indien omtrent dit punt nadere uitvoeringsvoor schriften volgen, zullen wij de leden daarvan op de hoogte houden. Paragraaf 2 der Verordening ter verzekering van de openbare orde in Nederland luidt als volgt: 1Vergaderingen, die in een besloten ruimte gehouden worden, kunnen slechts door het bestuur van een vereeniging of van een harer plaatselijke afdeelingen of van een stichting worden bijeen ge roepen. Uiterlijk 7 dagen, voordat de vergadering gehouden zal worden, wordt het voornemen daar toe aan den bevoegden procureur-generaal, fun- geerend directeur van politie, medegedeeld. De vergadering heeft niet plaats, indien de bevoegde procureur-generaal, fungeerend directeur van poli tie, verklaart, dat het niet in het belang van de openbare orde en van het openbare leven is, dat zij gehouden wordt. (2). Onverminderd het bepaalde in het voor gaande lid moeten de deelnemers aan vergaderin gen, uitgaande van staatkundige vereenigingen of van plaatselijke afdeelingen daarvan of waar staatkundige onderwerpen besproken worden, schriftelijk uitgenoodigd worden; de uitnoodigin- gen moeten op naam gesteld zijn. De bevoegde procureur-generaal, fungeerend directeur van poli tie, kan op verzoek van belanghebbenden van deze beperkingen dispensatie verkenen. (3). Voor openluchtvergaderingen en voor op tochten is de goedkeuring van den bevoegden pro cureur-generaal, fungeerend directeur van politie, vereischt. (4). De bepalingen der leden 1 en 2 gelden noch voor vergaderingen met een zuiver gods dienstig of artistiek karakter, noch voor besloten gezelschappen, noch ook voor vergaderingen, waaraan niet meer dan 20 personen deelnemen. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 50 Amsterdam. Internationaal Filmverhuur- en verkoopkantoor J. C. F. Th. Desmet, Nieuwendijk 69, tel. 48933, (corr.-ares: Nassaukade 88, tel. 81363). Pag. 29 Den Helder. Het correspondentie-adres van den heer P. van Twisk is thans voor- loopig: p.a. M. Klopper Gz., Nieuweweg 18, Opperdoes bij Medemblik. Pag. 31 Kampen. Het correspondentie-adres van het City Theater is thans: p.a. P. O Blok ker, Boelestraat 6 te Kampen. Pag. 55 Amsterdam. Het adres van Theater- en Concertbureau E. Saks is thans Lek- straat 108 hs. te Amsterdam. Pag. 60 Rotterdam. De vermelding van Samsons Reclamebureau moet vervallen (zie on der Hillegersberg) INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 8 Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum waarop in schrijving ver zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der ex ploitatie-rechten 7 Juni 1940 7 19 27 De postmeester Wiener G'schichten Douanepost No. 3 Mijn vrouw mag 't niet weten! Ufa. Hiermede vervalt de titel: „Escapades".

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 10