CONFERENTIES BONDSBUREAU Met het oog op den goeden gang van zaken op het Bondsbureau wordt het volgende onder de aandacht van de leden gebracht: a. De Voorzitter en/of de Vice-Voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zullen in den vervolge des Maandags van 11 tot 13 uur en des Vrijdags van 14 tot 16 uur spreekuur houden op het Bondsbureau, Achtergracht 19 te Amsterdam; b. Aan de leden van den Bond kan op het Bonds bureau (behoudens spoedgevallen) slechts een onderhoud worden toegestaan, indien daartoe van tevoren schriftelijk of telefonisch een ver zoek is ingediend; c. Aan niet-leden kan op het Bondsbureau slechts een onderhoud worden toegestaan, indien daartoe tevoren een schriftelijk verzoek met opgave van redenen is ingediend; d. In alle andere gevallen kan op het Bondsbu reau geen onderhoud worden toegestaan. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Dagelijksch Bestuur van den Nederland schen Bioscoop-Bond heeft in zijn vergadering van 10 Juni besloten aan de heeren Gebrs. Koper, Stationsplein 11, Zandvoort, toestemming te ver- leenen, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe permanente bioscoop te Nieuwer- Amstel. Het Dagelijksch Bestuur heeft de toestemming tot het vestigen van een nieuwe permanente bio scoop, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, geweigerd aan: den heer G. M. Hulscher te Amsterdam (nieuwe permanente bioscoop te Schiedam); den heer H. Billé te Amsterdam (nieuwe per manente bioscoop te Nieuwer-Amstel); de NV. Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Den Haag (nieuwe permanente bio scoop te s-Gravenhage). Voorts heeft het Dagelijksch Bestuur aan de Nederlandsche Filmcentrale O.D.O. te Bloemen- daal, ingevolge artikel 8 van het Algemeen Be drijfsreglement toestemming geweigerd tot het gaan exploiteeren van een nieuwe reizende bioscoop. De NV. Jogchems Theaters te Amersfoort heeft aan het Dagelijksch Bestuur medegedeeld, dat zij voorloopig afziet van haar plan tot het gaan ves tigen van een nieuwe permanente bioscoop in de Projectstraat te Tilburg. Dientengevolge is het Besluit van het Hoofd bestuur van 7 Mei j.L, waarbij aan genoemde N.V. toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfsreglement, tot het gaan ex ploiteeren van de onderhavige nieuwe zaak was verleend, en tegen welk besluit door de Tilburg- sche exploitanten reeds beroep was aanhangig gemaakt bij den Ledenraad, komen te vervallen. TERUGGAVE WAARBORGSOM In verband met de liquidatie van de door den heer J. H. J. Adriaanse, voorheen exploitant van de City Bioscoop te Oisterwijk, gestorte waar borgsom, worden de leden, die vorderingen op ge noemden heer hebben, uitgenoodigd hiervan schrif telijk opgave te doen aan het Dagelijksch Bestuur en wel binnen acht dagen na het verschijnen dezer publicatie. V A C A N T I E CENTRALE COMMISSIE De jaarlijksche vacantie der Centrale Commis sie voor de Filmkeuring is voor 1940 vastgesteld gedurende het tijdvak van 5 t/m. 17 Augustus a.s. In dien tijd kunnen dus geen films ter keuring worden aangeboden. Journaals en actualiteiten zul len uitsluitend worden gekeurd op de Donderdag middagen 8 en 15 Augustus, van twee tot vijf uur. DOORZENDING VAN FILMS Artikel 23 van de Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films van den Nederland schen Bioscoop-Bond bepaalt, dat de verzending van al het in dit Reglement bedoelde materiaal, zoowel door den verhuurder als door den huurder geschiedt: franco - snelvervoer - spoedbestelling— leveringstijd verzekerd, tenzij uitdrukkelijk anders is overeengekomen. Leden, die deze bepaling niet in acht nemen, handelen oncollegiaal, want iedere nalatigheid bij de verzending kan den geadresseerden exploitant, alsmede den betrokken verhuurder in ernstige mate dupeeren. Bovendien berokkenen deze leden zichzelf schade, omdat een actie van de gedupeerde partij hun meestal duur komt te staan. Er zij daarom nog eens met nadruk op gewezen, dat het juist nu, nu de vervoergelegenheid is inge krompen, van het grootste belang is de verzending van het materiaal nauwkeurig te controleeren. Men zorge er dus voor, dat het materiaal on middellijk na de laatste voorstelling met de eerste en de snelste gelegenheid wordt verzonden: franco- snelvervoer - spoedbestelling - leveringstijd verze kerd. Het is vanzelfsprekend, dat alleen opdracht mag worden gegeven tot die doorzendingen, welke in de practijk mogelijk zijn.

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 7